David Semo (Diko diye de biliniyor), Technical Hitch adı altında 2004’ten beri pys trance tarzında müzikler üretiyor. İsrail menşeli Diko, yaptığı müzikler ile dans pistinde eşsiz zamanlar yaşamanızı sağlayarak algılarınızı farklı gezegenlere doğru yolculuğa çıkartıyor.

Diko, yaptığı müziklerle hem hi-tech gibi hızlı sevenleri hem de müziğin içindeki daha yavaş sound’ları dinlemeyi tercih edenleri birleştirmesi açısından geniş bir kitleye hitap ediyor. Tahminimce ülkemizdeki en bilindik parçası Mama India ama Soundcloud hesabı üzerinde şu an 27 track’i bulanıyor. Doğu ezgileri ile harmanladığı eserleri dünyanın birçok yerinde seviliyor ve haliyle birçok ülkede de dj performansını sergiliyor. Eğer canlı dinlemeyi zaten istiyorduysan o zaman güzel bir haberim var. Technical Hitch, 10 Mart tarihinde Sacred Aeon’un İstanbul’da gerçekleşecek pre-event’inde sevenleri ile buluşacak. Saatler sabah 2’yi gösterdiğinde onu kabinde görebileceğiz.

Ayrıca bu hızlı gecede İran’dan Carlos Cu ve Türkiye’den lokal dj’ler de yer alacak. Etkinlik ile ilgili detaylı bilgileri Facebook event sayfasından öğrenebilirsiniz. 40 liralık erken dönem biletleri kaçırmamak için de bugece.co internet sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Önerdiğim parçaları: