Orgonit çevresindeki enerjiyi dengeleyen, doğal taşlar, kristaller, metaller ve reçineden yapılan, sürekli çalışan bir cihazdır. Zihinsel ve bedensel sağlığın dengelenmesine yardımcı olan İda orgon cihazları; adını bol oksijenli ve bereketli Kazdağlarından, enerjisini ise doğasından ilham alarak yaratan İda Orgonite, tecrübeli orgonit sanatçısı Ozan Akbayrak ve tasarımcı Dilara Serçe’nin ortak hayalinin, el emeğinin ve aşkının gerçeğe dönüşmesinin bir ürünüdür.

Organitenin kelime anlamı nedir? Ne gibi faydaları var?

Orgonit, çevresindeki enerjiyi dengeleyen, doğal taşlar kristaller, metal, reçine ile yapılan, sürekli çalışan bir cihazdır.

Freud’un öğrencisi Dr. Wilhelm Reich, 1930’lu yıllarda orgon olarak adlandırdığı kozmik yaşam enerjisinin varlığını bilimsel metotla keşfetmiştir. Bu araştırmalarının sonucunda organik ve inorganik maddeleri katmanlar halinde bir araya getirerek ilk orgon akümülatörünü geliştirmiştir.

Orgonite; orgon enerjisinden türetilmiş bir kelime, sağlıklı orgon enerjisi yayan cihazlara orgonite diyebiliriz. Orgon enerjisi de Reich’ın yaşam enerjisini (chi), orgazm enerjisine ilişkilendirmesiyle ortaya çıkmıştır.

Pozitif niyet yüklemek önemlidir

Orgonitteki reçine, kuruma sürecindeyken büzülür, kuvars kristalini sürekli olarak sıkıştırır, bu da kristalin içinde piezoelektrik etkisi yaratır. Kristal, pozitif ve negatif elektrik yükleri simetrik olarak dengede ve elektriksel olarak nötr bir bütündür. Bu simetrik bütünlük fiziksel bir baskıyla bozulduğunda, asimetrik durum elektriksel bir voltaj üretir. Bu da kristalin, temizlenmeye ihtiyaç duymadan kendi frekansını devamlı ve güçlü bir şekilde yayınlamasını ve etrafındaki enerjileri dönüştürmesini sağlar. Bundan dolayı orgonitin içinde yoğunlaşan enerji kristal sayesinde temizlenip amplife olur.

Kozmik yaşam enerjisinin bilimsel metotlarla keşfi: İda Orgonite

Orgonitin, Dr. Reich’ın DOR (deadly orgone energy) olarak adlandırdığı negatif enerjiyi, pozitif enerjiye (POR) dönüştüren bir jeneratör olma özelliği buradan gelir. Reçine (organik) enerjiyi çeker, binlerce yılda oluşmuş ve dünyanın titreşim frekansını taşıyan kristaller enerjiyi dengeler ve metaller (inorganik) de enerjiyi iter, yani dengeli enerjiyi dışarı verir. Şeffaf olan reçine, karbon tabanlı organik bir maddedir ve kristalleşme sürecinde, tıpkı suyun donma sürecinde gözlemlenebildiği gibi, etrafındaki ses, frekans ve niyetlerden etkilenir. Bu nedenle reçine kristalleşme sürecindeyken belirli niyetlerle programlanabilir. Orgonit, kristalleşme esnasında etkisinde kaldığı enerjilerin izini taşıyacağı için bu zaman aralığı orgonit yapımında büyük önem taşır. Bu süre zarfında pozitif niyet yüklemek, ses vibrasyonları ve frekansı uygulamak orgonitin verimliligini artırır.

Orgonit ile kendimizi etraftaki değişken enerjilerin kaosundan biraz olsun koruyabilir, yaşadığımız mekanlardaki elektro manyetik radyasyon kirliliğini azaltabiliriz.

Faydaları: Etrafındaki havanın ve suyun moleküler yapısını düzenler. Sağlıklı negatif iyon yayar. Cep telefonu, modem ve televizyon gibi cihazlardan gelen elektro manyetik radyasyonun zararlı etkilerini azaltır. Vücudun bağışıklık ve endokrin sistemini destekler. Dikkat ve konsantrasyonu arttırarak zihinsel disiplini geliştirir. Çakraların temizlenmesine yardımcı olur. Hücrelerin titreşim frekansını yükselterek, vücudun genel enerji seviyesini dengeler. Bitkilerin, sebze ve meyvelerin daha sağlıklı ve hızlı büyümesine yardımcı olur. Uyku ve rüya kalitesini artırır.

Kozmik yaşam enerjisinin bilimsel metotlarla keşfi: İda Orgonite

Radyasyonlardan sizi kalkan gibi korur

Markanız altında neler tasarlıyorsunuz?

İlk olarak İda Orgonite olarak insanların her an yanında ve üzerinde taşıyabileceği özel tasarım kolyeler yapıyoruz. Kolyelerimiz mini boy, orta boy ve büyük boy olarak üçe ayrılıyor. Genel olarak yaptığımız her kolyeye en az 6-7 farklı farklı doğal taş koyuyoruz. Her çakraya denk gelen ve birbiriyle enerji olarak uyumlu ve destekleyici taşlar ve kristaller oluyor bunlar. Her orgonit tamamen elde yapılıyor ve bir kolyenin yapımı en az dört günümüzü alıyor. Kolyeler yapılırken atölyemizde frekans sesleri, mantralar ve doğa sesleri eşliğinde çalışıyoruz Her kolye tamamen el yapımı, el emeği ve özel tasarım olduğu için hiçbir kolye birbirinin tıpatıp aynısı olamaz, benzeri olabilir ama aynısını yapmak mümkün değil.


ilk olarak İda Orgonite olarak insanların her an yanında ve üzerinde taşıyabileceği özel tasarım kolyeler yapıyoruz. Kolyelerimiz mini boy, orta boy ve büyük boy olarak üçe ayrılıyor. Genel olarak yaptığımız her kolyeye en az 6-7 farklı farklı doğal taş koyuyoruz. Her çakraya denk gelen ve birbiriyle enerji olarak uyumlu ve destekleyici taşlar ve kristaller oluyor bunlar. Her orgonit tamamen elde yapılıyor ve bir kolyenin yapımı en az dört günümüzü alıyor. Kolyeler yapılırken atölyemizde frekans sesleri, mantralar ve doğa sesleri eşliğinde çalışıyoruz Her kolye tamamen el yapımı, el emeği ve özel tasarım olduğu için hiçbir kolye birbirinin tıpatıp aynısı olamaz, benzeri olabilir ama aynısını yapmak mümkün değil.

İkinci olarak çok severek yaptığımız Piramit orgonitlerimiz var. Mısır’daki Gize Piramitleri ile eşdeğer olan bu piramitlerin en tepesinde Quartz kristali koyuyoruz ve alt katların 10-15 farklı doğal taş kırıp toz haline getirip koyuyoruz. Bulunduğu odayı temizler, elektronik aletlerden gelen radyasyondan sizi bir kalkan gibi korur, radyasyonu iter. Meditasyon, alan temizliği, daha kaliteli bir uyku için uyuduğunuz odaya koyabilirsiniz veya evinizde dekor olarak çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz. Boyut olarak; mini boy, orta boy ve büyük boy piramitler yapıyoruz

Solan bitkiyi canlandırıyor

Kozmik yaşam enerjisinin bilimsel metotlarla keşfi: İda Orgonite
Dilara Serçe ve Ozan Abayrak

Üçüncü olarak orgonite tabak ve towerbuster yapıyoruz, yine yanınızda taşıyabileceğiniz boyutları var yada evinizde üzerine içme suyunuzu koyup suyunuzun moleküler yapısını düzenlemenize yardımcı olan tabak şeklinde orgonitlerimiz var. Ayrıca üzerine veya yanına solmuş ya da ölmek üzere olan bitkinizi koyduğunuzda bitkinin iki hafta içinde canlanıp yeşerdiğini ve hızla büyüdüğünü görebilirsiniz! Tabak ve towerbuster’ların çeşitli boyları var isteğe göre içindeki taşları ve boyutlarını değiştiriyoruz.

Kullandığınız malzemeler neler?

Kullandığımız malzemeler çok fazla çeşitlilikte. Dünya üzerinde bildiğimiz ve henüz keşfedilmemiş olan sayısız doğal taş ve kristal var. Orgonitlerin içine koyduğumuz taşları orgonit sahibine yazılı bir şekilde veriyoruz, kendisi araştırıp taşın özelliklerini detaylıca okuyabiliyor böylece. Kullandığımız taşların detayları internet sitemizde yazıyor, merak edenler girip okuyabilir. Kullandığımız doğal taşların bazılarını yurtdışından alıyoruz ve bazılarını da Türkiye’de doğal taş toplanan madenlere geziler yaparak keşfediyoruz.

Orgonitin içinde reçine ile sıkışan doğal taşlardan çıkan enerjinin çevreye yansıyabilmesi ve iletilmesi için metal tozları şart diyebiliriz.

Bu ana malzemeler dışında görsel olarak hoşumuza giden bitkileri çiçekleri ve deniz kabuklarını kullanmayı seviyoruz.

Çocuklarınıza bırakabileceğiniz bir hediye

Kişiye özel tasarım da yapıyor musunuz?

Kişiye özel tasarımlar yapıyoruz. Orgonit isteyen kişi bize tam adını soyadını, doğum tarihini gün ay yıl olarak veriyor ve numarolojiye göre o kişinin taşlarını tespit edip, sadece onun taşlarından oluşan özel bir orgonit kolyeye sahip oluyor. Sevdiğiniz renklerden ve sevdiğiniz özel bir desenden de oluşabilir, tamamen zevkinize kalmış. Kendi kendinize veya sevdiklerinize çok özel bir hediye almış oluyorsunuz. Orgonit’de bulunan reçinenin sıkıştırma ömrü 80-120 yıl arasıdır; yani siz kullanıp kaybetmediğiniz ya da çok sert şekilde bir yere vurup kırmadığınız sürece çocuklarınıza bile bırakabileceğiniz bir kıymetli bir hediye!

Ayrıca orgonitinizi ilk aldığınızda onu avucunuza alıp niyet yüklemesi yaparsanız, o niyet çerçevesinde çalıştığını görürsünüz

Orgonitin özelliklerinden biri de kendi kendini temizliyor oluşudur, sürekli bir enerji akışı vardır, ekstra bir temizleme gerektirmez.

“Güneş’in, denizlerin, rüzgârın enerjisinden yararlanabiliriz. Ancak beşeriyetin ‘sevgi’nin enerjisinden yararlanmayı öğrendigi gün ateşin keşfedildiği gün kadar önemli olacak” demiş Paulo Coelho. Biz de tüm orgonitlerimizi sevgiyle, güzel enerjilerle, titizlikle, el emeğiyle, sürdürülebilir olarak üretiyoruz, yaratıyoruz. Doğadan ve aşktan alıyoruz ilhamımızı, ışığın bilinciyle birleşerek.

Size nasıl ulaşabilirler, nereden satın alabilirler?

Bize ulaşmak isteyenler İda Organite internet sitesine bakabilirler. Ayrıca İda Organite Facebook ve İda Organite Instagram sayfalarımızı da takip edebilir; sipariş ve sorularınız için mesaj atabilirsiniz. Maya’s Corner Boutique (Sultanahmet – Yerebatan Sarnıcı yanı) veya Kozmosize (Kadıköy- Moda caddesi) mağazalarından gidip ürünlerimizi doğrudan görüp, beğendiğiniz orgoniti de satın alabilirsiniz.