Hakkında - We are the Hippies
close

Hakkında

Merhaba,

Yıllar önce kişisel bir platfrom olarak yola çıkan “We are the Hippies” 2018 yılı ile kalabalıklaşan bir aileye dönüştü. Güzel de oldu. Yaptıkları işlerle ve yazılarıyla bu platforma her yazar yeni bir renk kattı.

Kendi varoluş sorgulamalarımız ile içinde yol aldığımız boşluğumuzda, yaptıklarımızla zaman geçirmeye çalışıyoruz en nihayetinde. Anı yaşıyoruz. Mümkün olduğunca huzursuz sistem ve çirkin insanlardan uzak durmaya çalışıyoruz.

Bu platform da aslında tüm herkese bir kapı açıyor; farklı şeyleri keşfetmeye, güzellikleri görmeye, sevgiyi ve üzüntüyü paylaşmaya… Bir şeyleri kurtarmaya çalışmıyoruz ya da onları değiştirmeye. Burası bildiklerimizi paylaştığımız ya da bilmediklerimizi öğrendiğimiz, kendimizi ifade ettiğimiz bir yer. 

Fakir ama kültürlü?

Evet koca bir sistem içinde yaşıyoruz. Dışarı çıktığımızda parasız ne tuvalete gidebiliyoruz ne su içebiliyoruz. Başka insanlara da sorumlulukları olan için hayat çok daha zor ama parasız bir yaşam imkânsız da değil. Sadece kendisi bir yaşam süren insanlar bunun tadına çok daha kolay varabilir. İşte “fakir ama kültürlü” mottosu da bu noktadan ortaya çıktı.

Günümüzde birçok şeyin alternatifi mevcut. Aslında her zaman vardı ama insanların bunların uygulanabilirliğine inancı pek yoktu. İletişim çağı bazı şeylerin görünürlüğünü de arttırdı. Sosyal medya ve mail üzerinden gruplar kurup, alternatif seçenekler sunuyoruz artık. Otostop çekip, şehir içinde araç paylaşımları yapıyoruz. Takas veya freecycle ile tüketimi aza indirgiyoruz. Sadece eşya değil bilgi ve yeteneklerimizi de takas ediyoruz. Lüks otellerde değil doğanın ortasında çadırımızda kalıyoruz. Yeni bir şey almak yerine elimizdekini dönüştürüyoruz. Aynı zamanda atıklarımızı da azaltıyoruz. Kolektiflerin, sanat galerilerinin, birçok oluşumun ücretsiz etkinliklerine katılıyoruz.

Ve bunların hiçbirisi için tek bir kuruşa gerek yok. Alışkanlıklarınızı değiştirmekten korkmayın ve tembellik yapmayın. Böylesi daha eğlenceli.

İşbirliklerimiz