Türkiye’deki psy-trance sahnesinde büyük başarılar ile Mind Manifest Project, heyecan verici ve geniş yelpazedeki birçok yeteneğe ev sahipliği yaptı.

Global bir alt-kültür olan psychedelic trance’ı Türkiye’de doğru kitlelere tanıtmak, dünyanın dört bir yanında gelenekselleşen festivaller haritasına Türkiye’yi ekleyerek, ülkemiz ve insanlarımızın bu evrensel aileye katılmasını sağlamak adına 2006’dan bu yana birçok organizasyona imza attı.

Klüp partilerinin ardından Türkiye’nin birçok yerinde açık hava festivalleri düzenleyerek Türkiye’de psychedelic kültürün ilerlemesini sağladı. 2008’de Transparent Dimension adıyla düzenlenen ilk açık hava festivalinin ardından, 2008 The Circle of Positive Feedback, 2009 Back to Nature, 2009 Elemental Evolution festivallerini düzenledi. Ekip, Back to Nature ve Elemental Evolution festivallerini gelenekselleştirerek birçok açık hava festivalini gerçekleştirdi. Ayrıca kış boyunca Türkiye’nin dört bir yanında (İstanbul, İzmir, Eskişehir, Ankara, Aydın, Denizli, Mersin, Antalya) 200’ün üzerinde klüp ve tekne partileri ile Türkiye’nin psy-trance party ve festival topluluklarından en etkini olduğunu kanıtladı.

Mind Manifest Project, kendi bünyesindeki DJ’ler ve dekor ekibiyle sürekli kendini yenileyen ve bu kültürü doğru tanıtmak adına çalışmalarını sürdüren aktif bir topluluktur.

Dünyaca ünlü birçok prodüktörü ağırladı

Mind Manifest Project ülkemiz ve doğamızın mükemmelliğini müziğin renkleriyle birleştirmeyi amaç edinmiş, müziğin yanında resim, video-art (visiual) ve sahne tasarımlarıyla, sanat dallarının ayrılmaz bütünlüğünü psychedelic bir fonda sunmak, kaliteli müziği, kaliteli bir ses ve dekorla, kaliteli bir kitleye göstermek, psy-trance kültürü içindeki doğa sevgisini insanlara aşılamak hedefleri arasında olmuştur. Gezegenimize karşı daha duyarlı bir kitleyi müzik yardımıyla oluşturmayı amaçlamıştır.

Urecken, Ajja, Tristan, Whiptonique, Xpirall, Sychotria, Bilisargon Demagorgon, Yudishitra, Parahalu, Paramatma, Phobos Azazel, Samadhi, Kalilaskov, Ephedrix, Psymatrix, Dust, Foam, Assoult Junkies, Nitro, Basic, Atma, Talpa, Talamasca, Durty Safi, Ethnogenic, Yahel, Trippy Trail, Digicult, Atomic Pulse, Echoteck, Ascent, Tesla Principle, Basic gibi dünyaca ünlü prodüktörleri Türkiye’ye birçok kez getiren Mind Manifest Project, bunun yanında Lübnan, İran, Fas, Ürdün ve Avrupa’nın birçok yerinden DJ’lerin Türkiye’ye gelmelerini sağladı. Aynı zamanda Türkiye’de ise bu müzikle uğraşan veya müziğe yeni başlayan amatör DJ’lere performans fırsatı tanıyarak kendilerini geliştirmelerine katkıda bulundu.

Büyük sürpriz

Urecken ile birlikte 100’den fazla DJ ve prodüktörün katıldığı, beş günlük uluslararası bir festival olan Tree of Life’ın Türkiye ayağı olarak çalışmalarını sürdürdü. Urecken ile yollarını ayıran Mind Manifest Project, Back to Nature serisine geri dönerek çalışmalarına devam etti.

Ve size güzel bir haber: Mind Manifest Project, Tree of Life ile tekrar birleşti! Tüm gelişmeler ve duyurular için takip etmeyi unutmayın.

Mind Manifest Project’i aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz:

mindmanifest.pro
facebook.com/mindmanifestrecords
soundcloud.com/mind-manifest