Supertoxik’in beş parçalık yeni EP’si Don’t Be So Serious, 15 Kasım’da Metacortex Records’tan yayınlanacak.

Yeni EP, yaşamın eğlenceli yanlarını yansıtan bir tarza sahip. Oldukça deneysel ve psycore bir sound’u olan Supertoxik, yaşamın fazla ciddiye alınmaması gerektiğini savunuyor. İnsanlar her şey hakkında daima endişe duyarak yaşıyor. Büyük küçük yaşamsal problemleri abartıyor, gelecek kaygıları ile an’ı kaçırıyor, başkalarının ne düşüneceğine kafayı takarak kendi özgür ve farklı yaşamlarını doyasıya yaşayamıyor. Var olan sistemler insanın kapital birer köleye dönüşmesini beklerken, duygularını ve özgün yanlarını kaybetmeden, her şeye kafayı takmadan yaşayan insanlar mutluluğu yakalayabiliyor. Farklı açılardan bakılarak yaşamı çok daha keyifli yaşamak mümkün. Her şeyi bu kadar abartmadan pozitif düşünerek, anın tanıdı çıkararak ve sorunları bir kenara itip mutlu olup, sevgi, saygı ve paylaşım ile eğlenceli bir yaşam yaşamak mümkün. Supertoxik’e göre; “O zamana kadar her şeyi çok ciddiye almadan, müzik yapmalı ve dans etmeliyiz.” Tüm zorlukları ve karmaşasıyla yaşamdan keyif almanın tek yolu bu!

Don’t Be So Serious içindeki tüm parçalar, TheDarkCode etkinliklerinden “Dia De Los Muertos Halloween 2017” ve Metacore Festival’de canlı performansını izleme şansına sahip olduğumuz Almanya’dan Psycore25, yeni ismi ile Supertoxik tarafından yazıldı. Albümün mastering’i Brezilya’dan BlackPhilip ve kapak tasarımları Kanada’dan Oryza tarafından yapıldı. Albüm Metacortex Records Bandcamp sayfasında ilk 100 Download Free olarak yayınlanacak. Ancak yeni kurulan Metacortex Records’u desteklemek için bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca Metacortex Records’tan yayınlanan tüm albümleri Soundcloud ve Youtube kanallarımızdan dinleme şansına sahipsiniz. Bu albümü dinlerken eğlenmenizi ve kısa bir süre için de olsa tüm sorunları unutup anın tadını çıkarmanızı dileriz.

Underground Müzik Platformu Metacortex Records

Metacortex Records , experimental soundları tanıtmak, dünyada çok az yer verilen bu deneysel denemelere alan yaratmak, farklı ülkelerden benzer soundları ve sanatçıları bir araya getirmek, sanatçıların yaratıcılığını tetiklemek ve daha çok üretmelerine olanak tanımak, büyülü soundlarını uzak uçlara ulaştırmalarına yardımcı olmak için Türkiye’de kurulmuş bir müzik label’ıdır. Var olan didaktik kalıpların yıkılıp yeni fikirlerin, yaratıcılığın eşsiz ışıltısı ile parlamasını sağlamak Metacortex’in varoluş amaçlarındandır. Metacortex kelime özleri bakımından; beynin sınırlarını aşmak anlamına gelir. Yani; sesin ve yaratıcılığın sınırlarısızlığıdır.

Projeleri ile 2019’dan itibaren faaliyete geçen MetaCortex Records, dünyanın farklı uçlarıdan sanatçıları bir araya getirdiği toplama albümler, EP (Kısa album) ve LP (uzun albüm)’leri Bandcamp, Soundcloud, Youtube gibi farklı platformlar üzerinden yayınlamaktadır. Ayrıca albümlerin tanıtım eventleri Facebook’tan takip edilebilir. Yeni türlerin ve sanatçıların tanıtılması amacıyla albümler çoğunlukla ücretsiz ya da oldukça düşük fiyatlardan satılmaktadır. Türkiye’de kurulan Metacortex Records, zamanla tarzı ve yaklaşımı benzer sanatçıları da aileye dahil etmeyi planlayan, yeni ve farklı sanat ve sanatçılara açık everensel bir oluşumdur. Bu kış yepyeni projelerle, daha çok experimental ve psycore, Forest ve Hitech soundları dinleyicilere ulaştırmayı hedefleyen Metacortex Records, ilki 2019’da düzenlenmiş ve bundan sonra iki yılda bir düzenlenecek olan Metacore Festival’le, bu Record’un sanatçılarını canlı olarak dinleyebileceğimiz etkinlikler yapmayı hedefliyor.