Bir festivalde işlerin yolunda gitmesi için üç şey gerekir: Birincisi müziğin kesilmemesi, ikincisi herkesin karnını doyurabilmesi, üçüncüsü de yeterli sayıda tuvaletin olması…

Bugün burada festival tuvaletlerini mercek altına alacağız çünkü bu gözler neler görmedi! Hani tuvaletlerin dili olsa da konuşsa diyorum.

Bir festival yapılırken katılımcı sayısına göre tuvalet kabini koymanız gerekiyor. Yeterli sayıda tuvalet göremeyen katılımcının aklına ilk gelen soru “Bu kadar millet nereye sıçacak?” oluyor. İnsanların çoğu yeterli kabin olmadığı için uzun kuyruklarda beklemek istemiyor. Ya da bulduğu tuvaletin artık başka bir şeye dönüştüğünü görüyor. Haliyle kendini dağa taşa vuruyor… O da çok uzaklaşamıyor ki o bölgeye konumlanmış bir çadır sakinini, sabah sidik kokusu selamlayabiliyor.

Peki, bir festival katılımcısı olarak festival tuvaletleri ile nasıl başa çıkabilirsiniz? İşte size festival tuvaletleri ile başa çıkmak için birkaç ipucu:

Festival tuvaletleri ile başa çıkmak için birkaç ipucu
  • Unutmayın bu durum festivaldeki bütün katılımcılar için geçerli. Herkes aynı durumda. Orada olmayı seçtiniz ve gün boyu eğlencenin tadını çıkarmaya başladınız. Tuvalet bu! Bununla başa çıkmaya başlayın.
  • Tuvaletin deliğine bakmayın. Penisi olan kişiler her tarafa işememek için, deliğe isabet ettirmeye çalışacak. Yine de doğrudan deliğe bakmayın. Başarabilirsiniz. İşeme işlemi sırasında başınızı dik tutun. Diğer türlü tuvaletini yapmak isteyenler için bu aşama biraz daha kolay. Görecekleri nokta zaten bir kapı.
  • Ağzınızdan nefes alın. Tuvalete yaklaştığınızda burun delikleriniz, ağızdan solumaya başlamanız gerektiğini size söyleyecektir.
  • Sadece gerekli olduğunda tuvaleti kullanın. Son ana kadar tutun.
  • Birçok insan tuvalete girdiğinde klozete oturmuyor. Havada yarım şekilde durarak işiyor. Hem aynı zamanda bu iyi bir egzersiz!
  • Tuvalet pis diye siz de pisletmeye devam etmeyin. Siz kendi arkanızı, bulmayı istediğiniz gibi bırakın.
  • Tuvalet kağıtlarını deliğe değil çöp kutusuna atın. Islak mendil, ambalaj, ped, tuvalet kağıdı gibi şeyler lanet deliği tıkıyorlar.
  • Tek parça ve yere sürülen kıyafetler giyinmekten kaçının. Leş gibi tuvalet içerisinde ihtiyacınızı gidermeye çalışırken bir de kıyafeti komple çıkar, aman yere sürülmesin derdinden kaçının.

Benim önerebileklerim bu kadar, sizin tavsiyeniz neler? Festival tuvaletleri ile başa çıkmak için sizin yöntemleriniz neler?