Yoga ve meditasyon konulu 30 film önerisi ⋆ We are the Hippies
close
Yoga

Yoga ve meditasyon konulu 30 film önerisi

Yoga ve meditasyon konulu 30 film önerisi

Sinema filmlerinin ve belgesellerin bizi hiç gidemediğimiz coğrafyalara götürebilmesi, gerçek yaşamlara tanıklık etmemizi sağlaması gerçekten şahane. Bu zamana kadar sayısız yönetmen tarafından yorumlanan, birçok farklı konunun işlendiği beyaz perde dünyasında acaba yoga ve meditasyon konuları nasıl işlenmiş diye merak ettim ve baktım ki ciddi anlamda güzel işler var.

Aşağıda sizler için bir araya getirdiğim yoga ve meditasyon konulu 30 film ve belgesel önerisinin trailer’larını bulabilirsiniz. Genel olarak yoga ve meditasyon konuları üzerinden ilerlemeye çalışsam da içlerinde uzak doğu kültürü ve bilincin farklı seviyeleri ile ilgili konuları işleyen yapımlarla da karşılaşabilirsiniz. Birçoğunun Türkçe altyazı veya dublajı henüz olmadığı için çevirisiz izlemeniz gerekebilir. Yine de kontrol etmenizde fayda var.

Listeyi günümüzden geçmişe doğru, tarihsel sıralama ile oluşturdum ve bazılarının trailer’larını bulamadığım için filmleri yükledim.

Şimdiden iyi seyirler.

Namaste. (İçimdeki ışık içindeki ışığı selamlar.)

On Yoga – The Architecture of Peace (2017)

Sema Aydemir

Yazar Sema Aydemir

1987 Adana doğumlu. Boğa burcu mensubu. Yoga eğitmeni ve öğrencisi. Ekonometrisyen. Matematik ve geometri öğretmeni. Kamp yapar. Doğayı ve hayvanı korur. Okumayı, yazmayı, izlemeyi, dinlemeyi, öğrenmeyi, aktarmayı sever.

3 yorum

  1. faydalı bi çalışma olmuş teşekkürler. meditasyon konulu deyince ilk olarak cekiçen tarzı aksiyon filmleri çıkıyor da..

  2. “meditasyon konulu” değil “yoga konulu” demem gerekirdi. pardon. araştırıp hazırladığınız teşekkürler.

Bir Yorum Bırak