Veggy Bezelye Proteini uzun süre kullanabileceğiniz, proteini bol vegan ürünlerden biri. Aldığım paket beni uzun süre götürdü. Bol proteinli bezelye kıyması yemeklere gerçekten lezzet katıyor. İki kaşık istediğim yemeğe katıyorum ve verdiği hafif tat benim çok hoşuma gitti. Kıymanın kullanıldığı birçok tarifte, alternatif olarak kullanabilirsiniz. Ben genellikle menemen ya da sote yemeklerime katıyorum.

Yüksek kalitede ve faydalı aminoasitler içeren bezelye proteininin vücudumuz için sindirimi en kolay kaynaklardan biri olduğunu söylüyorlar. Bezelye proteini alerjisi olanlar için de çok daha iyi bir tercih. Soya kıymasına nazaran çok daha az alerjen bir bitkisel protein. Ayrıca düşük yağ oranına sahip ve gluten içermemesi de bezelyeyi birçok kişi tarafından çekici kılıyor.

İçindekiler:

GDO’suz ve temiz bir kaynak olan sarı bezelyeden elde edilmiştir.

Hazırlanışı:

İstediğiniz miktarda bezelye kıymasını “ağırlığının” en az 3 katı kadar sıcak su ile 10-15 dakika ıslatın. Islatırken tuz, baharat veya başka çeşni vericilerden ekleyebilirsiniz. Ya da 5 dakika kadar suda haşlayarak da kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Islatırken arzu ederseniz tuz veya baharat ekleyebilirsiniz.

Ben, iki yemek kaşığına göz kararı su ekliyorum. Su koyduktan sonra su içinde yüzer gibi kalmayacak; suyu emmiş ve şişmiş olmalı. Bazen suda bekletmeden de doğrudan yemeğe kattığım zamanlar oldu. O şekilde yaptığımda da bir fark görmedim.

Fiyat:

Veggy Bezelye Proteini ürününü online marketler dışında büyük Migros’ta da bulabiliyorsunuz. 23 ile 37 lira arasında değişen bir fiyat sklasına sahip. Uzun süre boyunca yetmesi nedeni ile fiyat açısından tekrardan alabileceğim bir ürün.

İnternet sitesi: veggy.com.tr

Veggy markası

“Hayvansal ürünlere alternatif olarak en iyi ne yapılabilir” sorusuna cevap arayarak yola çıkan Veggy markası yüksek proteinli, besleyici ve çok lezzetli ürünler üretmeyi amaçlıyorlar. Kullandıkları her hammadenin nerede ve nasıl üretildiğini sorguluyorlar. Aynı zamanda doğaya zararlı olabilecek herhangi bir maddenin de içermemesine özen gösteriyorlar. Ayrıca ürünlerinin taze kalması için de koruyuca ihtiyaç duymuyorlar. Veggy’nin Etsiz Tofu Kebap ürününü merak edenler için de bir inceleme hazırladık.

Ürünlerle ilgili yaptığımız içerik detaylarına ürün incelemeleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.