Fast food tadını sevenler için Veggy, yakın zamanda VegBurger ismi ile bitkiden yapılmış hamburger köftesini çıkarmıştı. Tadı oldukça iyi; yanına ekstra malzemeler ile hazırlanmış güzel bir hamburger yeterince tatmin ediyor. En azından ben etti. Lakin bir tanesi bana fazla kalın geldi. Onu ortadan ikiye ayırarak tükettim. Yemesi de daha kolay oldu. Yarım hali bile doyurdu. Size de fazla gelirse diğer yarısını sonra da tüketebilirsiniz. İki kat paketten oluşuyor. Şeffaf plastik bir poşet ve en dışında da kâğıt bir paketi var.

İçindekiler:

Bezelye proteini, hindistan cevizi, ayçiçek yağı, soğan, metilselüloz, bezelye lifi, doğal aromalar, doğal renklendiriciler, tuz, meyve şekeri, karabiber, maya ekstraktı, sitrik asit içinde bulunan malzemeler. Ayrıca soya ve gluten de içermiyor ama aynı bantta üretilmiş. Bununla birlikte ürün koruyucu atmosferde paketlenmiş.

Veggy VegBurger Ürün İncelemesi
Bir tane Vegburger bence biraz kalın. İkiye bölüp, tüketiyorum.

Hazırlanışı:

Veggy kendi internet sitesinde, pişirmeden önce yaklaşık bir gün buzdolabında çözdürün diyor. Oda sıcaklığında çözdürülmesini ve tam çözdürülmeden pişirilmesini önermiyor. Önceden ısıtılmış yağsız tava veya ızgarada he iki tarafını da 2-3 dakika boyunca pişirin. Fritözde kızartılmaya da uygunmuş.

Hamburgeriniz için ayrıca karamelize soğan ve biber de hazırlayabilirsiniz. Hepsini ekmeğin içine koyup afiyetle yiyin!

Paket açıldıktan sonra üç gün içinde tüketilmeli.

Fiyat:

320 gramı 27 lira 400 gramı 32,75 liraya satılıyor.

Veggy’nin Bezelye Proteini ve Etsiz Tofu Kebap ürünlerini de incelemiştik. Merak edenler yazıları okuyabilirler.

İnternet sitesi: veggy.com.tr

Veggy markası

“Hayvansal ürünlere alternatif olarak en iyi ne yapılabilir” sorusuna cevap arayarak yola çıkan Veggy markası yüksek proteinli, besleyici ve çok lezzetli ürünler üretmeyi amaçlıyorlar. Kullandıkları her hammadenin nerede ve nasıl üretildiğini sorguluyorlar. Aynı zamanda doğaya zararlı olabilecek herhangi bir maddenin de içermemesine özen gösteriyorlar. Ayrıca ürünlerinin taze kalması için de koruyuca ihtiyaç duymuyorlar.

Ürünlerle ilgili yaptığımız içerik detaylarına ürün incelemeleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.