İçinde kendinizi seksi hissettiğiniz iç çamaşırlarınızın doğa dostu olmasını ister miydiniz? JOJOE size bu fırsatı tanıyor. Sizler için doğa dostu iç çamaşırları üretiyor. Aynı zamanda müşterilerini geri dönüştürmeye de teşvik eden çalışmalar yapıyor. Hızlı moda (fast fashion) yüzünden atık sahalarına giden giysi sayısını azaltan ürünler yaratmayı hedefliyorlar.

Birçok yeni marka doğaya duyarlı misyonlarla yola çıkarken halihazırda var olan bazı markalar da politikalarını bu misyonlar doğrultusunda iyileştiriyor. Bilinçli tüketiciler artıkça haliyle bu markaların gün geçtikçe çeşitlendiğini görebiliyoruz. JOJOE markası da, üretim sürecini en yüksek etik ve doğa dostu standartlar ile gerçekleştirilirken, ürünlerini çağdaş ve zahmetsiz olacak şekilde özenle hazırladıklarını dile getiriyorlar. Mümkün olduğunca az atık üretmeye çalışıyorlar ve ekoloji bilincine sahip bir yaklaşım sergiliyorlar. Aynı zamanda doğaya duyarlı bir iç giyim markası olarak, tarz ve formdan ödün vermeden, doğaya saygı duyan ve benzer fikirlerden oluşan bir topluluk oluşturmayı da amaçlıyorlar.

Yapıştırılmış dikişler ve basılı etiketler

JOJOE ile tanışın: Doğa dostu iç çamaşırları
Doğa dostu iç çamaşırları

Ürünlerinde sadece geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıyorlar. İsrafı azaltmak ve konforu artırmak için yapıştırılmış dikişler ve basılı bakım etiketler kullanıyorlar. Bakım etiketleri kumaşın üzerine baskı yapılmış. Her şey bir yana bu bakım etiketlerinin ne kadar kaşındırdığını hatırlayın. Bazılarında kesme işareti oluyor ama o kısımdan kesip atsanız bile dibinde kalan parçası yine kaşındırabiliyor. Bazen o dibini de çıkartırken dikiş yeri dökülebiliyor. Bu baskılı halini sevdim. Sorunsuz mis. Ayrıca tüm paketleme parçaları da geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmış ve tekrar geri dönüştürülebiliyorlar.

SEDEX onaylı

İngiltere menşeili JOJOE, iç çamaşırı endüstrisinde 25 yıllık tecrübeye sahip tasarımcılar ile çalışıyor. Etik ve çevre konularına hassasiyet gösteren ve sertifikaları olan üretim ve tedarikçiler ile birlikte işbirliği yapılarak Çin’de üretiliyor. Aynı zamanda üreticiler ve tedarikçiler SEDEX (1) onayına sahipler. Yani üretim süreçlerinin baştan sona etik ve çevresel kaldığı anlamına geliyor.

JOJOE öğrencilere yüzde 15 indirim hakkı da sağlıyor. JOJOE öğrenci indirimi sayfasına giderek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

(1) Sedex/Smeta Küresel tedarik zincirinde sorumlu ve etik iş uygulamaları iyileştirme süreçleri için adanmış kâr amacı gütmeyen bir organizasyondur. Sedex tedarik zincirinde olan kuruluşların etik ticaret konusunda gelişmesini hedefleyen bir ticaret topluluğudur. (Kaynak)