Akademik çeviri hizmetine birçok insan ihtiyaç duyabilir. Araştırması için başka dillerde yapılmış araştırmaları, kendi diline çevirmek isteyen insanlardan kendi araştırmalarını farklı dergilerde yayınlamak isteyen akademisyenlere kadar birçok insan akademik tercüme hizmeti arayabilir ve faydalanabilir. Akademik çeviri, hatayı kabul etmeyen bir tür olduğundan profesyonel bir büro ile çalışmak çok önemli bir detay. Aksi takdirde çevrilen araştırmanızın kabul edilmemesi, yüksek lisans başvurunuzun reddedilmesi gibi durumlarla karşılaşabilir ve verdiğiniz paranın hakkını karşılamayan bir çeviri elde edebilirsiniz. Akademik tercüme alanında uzmanlaşmış bürolar, uzman tercüman kadroları ile hızlı ve kaliteli hizmet sağlayarak akademik alanda yardımcınız olacaktır.

Akademik çevirinin gereklilikleri

Akademik çeviri genelde tez, araştırma, bitirme tezi, özet ya da rapor gibi farklı metinler için gerek duyulan bir çeviri türü olarak karşımıza çıkar. Genel olarak yüksek lisans, doktora ya da master yapan bireyler akademik konuda çeviri hizmetine ihtiyaç duyabilir. Bu çeviri sayesinde birbirinden farklı dilde dünya genelinde çalışmalarını yayımlama şansını elde ederler. Daha geniş kitlelere hitap edebilmek için elbette birbirinden farklı yabancı dilden destek almak gerekir. Akademik çeviri yapılırken öncelikle çevirisi yapılacak olan metnin konusu ve diller iyice incelenmelidir. Böylece tam bu alanda uzman olan ve bu dillere hakim olan tercümanlar tercih edilir. Öncelikle akademik çeviri için tercüme etmeye başlamadan önce konu ile ilgili araştırma yapılır ve pek çok kaynaktan yararlanmak gerekir.

Akademik çeviri yapılırken hem terminoloji çalışması yapmak hem de üsluba dikkat etmek gerekir. Akademik metinler normal metinler gibi çevrilemez ve asla hata kabul etmez. Bu yüzden akademik metin çevirisi yaparken bu alanda tecrübeli ve uzman çevirmenler tercih etmek en doğrusu olacaktır. Sizler de bu alanda uzmanlaşmış kişileri tercih ederek oldukça kaliteli ve profesyonel bir çeviri hizmeti alma şansını elde edebilirsiniz. Protranslate gelen metni hemen bu alanda uzman olan tercümana iletir. Bu tercüman tarafından gerekli araştırmalar yapılır ve çeviri tamamlanır. Son olarak da denetim yapılır ve çevirisi yapılan metin tarafınıza teslim edilir.

Protranslate Akademik Tercüme Bürosu

Her geçen gün daha da hızlı bir şekilde globalleşen dünya sayesinde pek çok farklı dilde çeviri hizmetine ihtiyaç duyulur. Eğer sizler de birbirinden fazla dilde akademik çeviri hizmeti almak istiyorsanız 120’den fazla dilde çeviri hizmeti sunan Protranslate çeviri platformunu tercih edebilirsiniz. Protranslate çeviri platformu siz müşterilerinin çeviri ihtiyacını her an karşılayabilmek için 7/24 kesintisiz bir şekilde tercümanlık hizmeti sunuyor. Aynı zamanda soracağınız her soruya anında cevap vermek ve sizlere en iyi şekilde hizmet sunabilmek adına müşteri desteği hizmeti de bulunuyor.

Protranslate tercüme ofisinde yer alan tüm çevirmenler alanında uzman kişilerden oluşuyor. Sizler de oldukça profesyonel ve kaliteli bir akademik çeviri hizmeti alabilmek için gönül rahatlığı ile Protranslate tercüme platformunu tercih edebilirsiniz. Protranslate çevirmen kadrosu tamamen çok aşamalı ve zor bir teste tabi tutulup yüksek başarı oranına sahip tercümanlar tarafından büyük bir özenle oluşturuluyor. Bu sayede de Protranslate asla kaliteden ödün vermeden her zaman oldukça kaliteli bir çeviri hizmeti sunar. Sizler de MENA Bölgesi’nde lider çeviri platformu konumunda olan Protranslate ile dilediğiniz uzmanlık alanında ve yabancı dilde çeviri hizmeti alma şansını elde edebilirsiniz.