Tost çeşitlerini çok sevdiğim için sanırım en çok kullandığım vegan ürünü, Trakya Çiftliği Vegan Sade Tost Peyniri olarak seçebilirim.

Diğer birçok ürünü es geçebilirim ama itiraf ediyorum ki bu seriyi seviyorum. Her zaman olmasa da çoğunlukla alıyorum. Trakya Çiftliği Vegan Sade Tost Peyniri ürününü, tosttan pizzaya ya da hazırladığınız birçok başka yemek ile kullanabilirsiniz. Hayal gücünüze kalmış.

Laktozsuz ve glutensizdir. Akışkan bir yapısı var, tost yaparsanız güzelce eriyor. İsterseniz ısıtmadan da doğrudan sandiviç arasında kullanabilirsiniz.

Sade seçeneğinin yanında biberli, cevizli, otlu ve cheddar alternatifleri de mevcut. Bu seride sade ve cheddar peynirlerinin tadı benim hoşuma gitti. Diğerlerini, bu ikisi yoksa tercih ediyorum.

İçindekiler:

Bitkisel proteinler (bezelye proteini, patates proteini), hindistan cevizi yapı, nişasta (E1422), bitkisel aroma, tuz. E1422 yani asetillendirilmiş di-nişasta adipat, kıvam arttırıcı olarak kullanılıyor. Birçok gıdanın içeriğinde var. Nişastanın asetik asit anhidrit ve adipinik asit anhidritle birlikte kimyasal işleme tabii tutulmasıyla hazırlanıyor. Karıştırmaya ve yüksek sıcaklıklara karşı daha dayanıklıdır. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur deniyor.

“Nişastanın basit bir karbonhidrat olduğunu (hem modifiye hem de konvansiyonel) unutmayınız, bu nedenle katılımı olan ürünlerin kullanımı rakamı olumlu yönde etkileyemez. Fakat yine de, E 1422 katkı maddesini tehlike ölçeğinde değerlendirirsek, bu biyolojik aktiviteyi sergilemeyen oldukça zararsız bir maddedir.” (Kaynak)

Fiyat:

7 ile 12 Lira arasında fiyatı değişebiliyor. Fiyat pahalı mı normal mi kestiremiyorum esasında. Tadını sevdiğim için ben alıyorum. İnternet sitelerinde sık sık indirime girebiliyor. Takip etmek lazım.

İnternet sitesi: gcgida.com.tr/tr/

Diğer vegan ürünlerle ilgili inceleme yazılarımızı da okumayı unutmayın.