Bir tost canavarı olmamdan dolayı bu tarz ürünleri seviyorum. Trakya Çiftliği Vegan Cheddar Tost Peyniri de tostlarınıza renk katan ürünlerden biri. Tadı güzel. Erime özelliğine sahip. Sadece tostlarda değil aperitif olarak hazırlayabileceğiniz kanepe gibi gıdalarla da kullanabilirsiniz.

Lakin en son sipariş verdiğim online marketten gelen Trakya Çiftliği Vegan Cheddar Tost Peyniri biraz beni üzdü. Dilimler neredeyse birbirine yapışmıştı. Ayrıca paketin plastiği fotoğrafta da görebildiğiniz gibi dışarıya fazla fazlaydı. Daha önce hazırladığımız vegan sade tost peyniri ürünü fotoğrafı ile karşılaştırdığınızda farkı daha net görebilirsiniz.

Plastik paketleme yüzünden son zamanlarda tercihimi artık cam kavanoz içinde satılan tofulardan kullanıyorum.

İçindekiler

Bitkisel proteinler (bezelye ve patates proteini), hindistan cevizi yağı, E1422 (Asetillendirilmiş Di-Nişasta Adipat), bitkisel aroma, tuz. Laktozsus ve glutensizdir.

E1422, Nişastanın asetik asit anhidrit ve adipinik asit anhidritle birlikte kimyasal işleme tabi tutulmasıyla hazırlanır. Meydana gelen nişasta, karıştırmaya ve yüksek sıcaklıklara karşı daha dayanıklıdır (Kaynak). Kıvam arttırıcı özelliği vardır. Bilinen bir yan etkisi şimdilik yoktur.

Fiyat

Bugün internet üzerinden baktığımda 7 lira ile 9 lira arasında değişen bir fiyat skalasına sahip olduğunu gördüm. Son zamanlarda çok tercih etmemeye başladım. Bunun nedeni fiyatı değil. Paketi açtınız mı erken bitiyor. Her ne kadar vegan tost peyniri serisini sevsem de artık tofu tercihim. Everyfresh Sade Tofu ürün inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz. Çünkü tofuyu çok daha çeşitli kullanabiliyorum. Hem daha uzun süre gidiyor. Hem de kutusunu kavanoz olarak da değerlendiriyorum.

İnternet sitesi: gcgida.com.tr/tr/