Senede kaç kere diş fırçası değiştiriyorsunuz? Değiştirdiğiniz diş fırçalarına neler oluyor? Büyük ihtimalle yüzyıllarca süre gezegende var olmaya devam edecek. Çünkü birçok diş fırçası plastikten yapılıyor. Bunun için ne yapmamız gerekiyor? Bireysel plastik atıkların azaltılması farkındalığı ile artık bambu saplı diş fırçaları piyasada bulunabiliyor. Bu markalardan biri de bambu saplı Humble Diş Fırçası.

Plastikten yapılmış fiş fırçalarına nazaran bir dezavantajı bulunmuyor. Bambu diş fırçaları da aynı dayanıklılığa sahip. Fırça sapları yüzde yüz doğada çözünür bambudan üretiliyor. Diş fırçaları, BPA (Bisfenol A) içermiyor. Fırça kılları zamanla yok olan dayanıklı bir materyal olan naylondan mamul olup normal atık kanalları vasıtasıyla işleniyor. Tavsiye edilen üç aylık kullanım ömrünü karşılayan başka bir materyalin bulunmadığını da belirtiyorlar. Ayrıca Humbble Diş Fırçası hem yetişkinler (19 cm uzunluğunda) hem de çocuklar (14.5 cm uzunluğunda) için ayrı iki modele sahip.

Humble Diş Fırçası Ürün İncelemesi

Bambu dünyadaki en hızlı büyüyen bitkilerden biri. Aynı zamanda antibakteriyel bir bitki de olan bambu yetişirken gübrelemeye ve ilaçlamaya da ihtiyaç duymaz.

Humbble Diş Fırçası, paketlerini de şeffaf, doğada çözünür, tamamen bitkilerden üreterek hazırlıyor. Kutuları da yüzde yüz geri dönüştürülmüş malzemelerden kullanıyor.

Humble Diş Fırçası, sertifikalı organik, FDA onaylı, vegan bir üründür.

Humble Smile Vakfı

Humble Diş Fırçası Ürün İncelemesi
Humble aynı zamanda diş fırçasını
rahatça taşıyabileceğiniz bambu bir kutu da üretiyor.

Go Humble, Give Smiles (Humble’a Geçin, Gülümsemeler Yaratın) projesi ihtiyaç sahibi çocuklara ürünler temin ediyor. Humble Smile Vakfı, dünyanın dört bir yanında profesyonel ve sürdürülebilir sağlık projeleri yürütüyor. Projeler, insanların doğrudan aldığı Humble ürünleri ile karşılanıyor.

Fiyat

27 TL ile 35 TL arasında fiyatları değişiyor. Birçok kozmetik marketinde ve online alışveriş sitelerinden kolayca temin edebilirsiniz. Fiyatı bir tık pahalı gibi verilen ücretin bir kısmını vakıf ile birlikte yürüttükleri projelere destek olarak da düşünebiliriz.

Son olarak, kılları pense gibi bir aletle yerinden söküp, bambu kısmını kompostunuza da karıştırabilirsiniz.

İnternet sitesi: thehumble.co

EcoTools Facial Cleansing Brush ürün incelememizi de okudunuz mu?