Mavi-yeşil alg türü olan spirulina süper gıda olarak anılıyor. Bu tatlı su yosununu günümüzde astronotlar kullanıyor. Geçmişte de Aztekler ve Mayalar kullanmış. Bu kadar değerli olmasının nedeni, 1 kilo spirulinanun 1 ton çeşitli meyve ve sebzenin içerdiği vitamin, mineral, enzim ve antioksidan miktarına eşdeğer kabul ediliyor olması.

Bu yıl, iki kere bu ürünü satın aldık. Birini hap şeklinde, diğerini de toz şeklinde kullandım. Toz şeklindeki ürün biraz daha ucuz ve salatalara, smoothie’lere falan karıştırabiliyorsunuz. Karıştıracak bir şey bulamayınca tüketmek zor olabiliyor. Bu açıdan hap şeklinde olanı tüketmek daha kolay. Biraz pahalı bir ürün olduğu için önerilen kullanım süresini biz iki katına çıkartıyoruz.

Günlük bir porsiyon spirulina (6 tablet/3 gram) tüketilmesi vitamin, mineral, enzim ve antioksidan ihtiyacını büyük ölçüde karşılıyor. Bazı durumlarda porsiyonları arttırabiliyorsunuz da. Spirulina kullanmak yaşam kalitenizi arttıracak ve hastalıklara yakalanma riskini de azaltacak. Dünya Sağlık Örgütü, UNIDO ve FOOD Safety Research, uzun dönem kullanımda, gebelikte, emzirme döneminde ve çocuklarda spirulina kullanımının hiçbir yan etkisi veya etkileşimi olmadığını rapor etmiş.

Hawaiian Spirulina Pacifica Ürün İncelemesi

Şimdi sıkı durun! Havuçtan 31 kat daha fazla beta karoten; yumurtadan 6 kat, sığır ve tavuk etinden 3 kat daha fazla protein; ıspanaktan 51 kat daha fazla demir; sütten 2 kat daha fazla kalsiyum; muzdan 10 kat daha fazla potasyum; dana ciğerinden 6 kat daha fazla B12 vitamini; yonca ve buğday çiminden 20 kat fazla klorofil; GLA, DHA, Omega 3-6-9 yağ asitleri; super oksit dismutaz, fikosiyanin, zeaxanthin gibi pigmentler ve 2 binden fazla enzim içeren, doğadan gelen tek besin kaynağı. Süper gıda diye boşuna demiyorlar.

Bununla birlikte spiruinanın üretildiği ortamın doğası gereği pH seviyesi 10 ve üzerinde olduğundan dolayı alkalin/bazik bir karaktere sahip gıdalar sınıfına giriyor.

Hawaiian Spirulina Pacifica

Piyasada çeşitli spirulina ürünlerini bulabilirsiniz ama bizim tercihimiz Hawaiian Spirulina Pacifica yönünde. Üretimlerinde, ısı işlemi görmeden kurutmaları nedeniyle (raw/çiğ), spirulinanın doğal olarak barındırdığı vitaminler ve pigmentler gibi tüm biyoaktif fitobesin öğeleri korunuyor. Hawaii’de Üretilen Hawaiian Spirulina Pacifica patentli olan, bu özel yöntemle üretiliyor. Ayrıca üretim, Hawaii’de Kailua-Kona kıyısındaki Biyolojik Güvenlik Alanında üretiliyor. Yani herbisit, pestisit gibi ilaç ve kimyasalların kullanımının yasak olduğu ve endüstriyel anlamda kirliliğin olmadığı temiz ve doğal bir bölge. Üretiminde volkanik tuzların, memba içme sularının ve 600 metre derinlikteki 94 mineral içeren Pasifik Okyausu sularının kullanıldığı tek yer. Ayrıca üretimde ısı uygulanmadığı için kendine özgü kokusu, tadı ve koyu mavi-yeşil rengi de kalıyor.

Son olarak tamamen bitkisel yapılan olan spirulinanın ilaç olmadığını, bitkisel ve doğal bir besin olduğunu tekrar hatırlatalım.

Fiyat:

Biraz pahalı bir ürün, bu yüzden sık sık alamasak da elimizden geldiğince almaya çalışıyoruz çünkü gerçekten süper gıda. Kendi sağlığım için bir şeylerden kısıp, pahalı da olsa almayı tercih ediyorum.

BioAstin Türkiye, Hawaii’de üretilen bu ürününün resmi Türkiye temsilcisi olarak geçiyor. İnternet sitelerinden satın aldığınız taktirde birkaç iş günü içinde kargonuz geliyor.

Ürünlerle ilgili yaptığımız içerik detaylarına ürün incelemeleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Sizler tarafından desteklenmek, kaliteli içerikler üretebilmemiz için bizlere daha büyük olanaklar tanıyor. Lütfen bizi destekleyin!