Tristan ve Avalon’un ortak projesi olan Killerwatts, We are Psychedelic isimli parçaları için düzenledikleri remix yarışmasının sonuçlarını açıkladı. Üçüncülüğü ise ülkemizden Incredible Science projesi elde etti. Kendisini tebrik ediyoruz!

Aslında kendisini uzun zamandır Nivanoise olarak tanıdığımız Okan, yeni proje ismi ile başarılı bir başlangıç yaptı. Bir yandan üçüncülük getiren remix’ini dinlerken bir yandan da kendisini yakından tanımak için röportajını okuyabilirsiniz.

Seni biraz yakından tanıyabilir miyiz?

Adım Okan, zaten oldukça kısa süren eğitim hayatım sona erdiğinde kocaman bir dünya ve potansiyel olarak var olmayı bekleyen sayısız seçenekle baş başa kaldım. Bu seçeneklerden hangisi olursam olayım, müzik hep oradaydı ve hayatımın bir parçasıydı. Olabildiğince müzik ayırmamaya, her tarzın kimyasını ve yoğunluğunu anlamaya çalıştım ve sanırım bu durum çok istikrarsız ya da tutarsız müzikler yapmama yol açtı. Bunu fark ettiğimde kafamda bir ışık yandı, Incredible Science böyle doğdu.

“Aradığım şeyi bulduğuma inanıyorum”

Bir süre önce isim değişikliği yaptın, bunun nedeni neydi?

Kendimi bilime adadım. 🙂 Bir önceki takma adım olan Nivanoise ile 10 yılı aşkın süre müzik yaptım ancak hepsi deneyseldi. Kendimi ve kendimi en iyi şekilde ifade edebileceğim sound’u aradım ama bir türlü beni içsel doyuma ulaştıracak müziği yapmayı başaramadım.

Incredible Science, Killerwatts'ın remix yarışmasında 3'üncülük aldı

Bu deneysel süreçte: dubstep, house, techno, electro house, drum n bass, psy-trance gibi birbirinden alakasız tarzlar üzerinde çalıştım. Tüm bu denemelerin sonucu olarak ise aradığım şeyi bulduğuma inanıyorum.

Killerwatts – We Are Psychedelic remix yarışmasına katılmaya nasıl karar verdin?

Yarışmayı gördüğümde çok heyecanlandım bence psy-trance ile uğraşan herkes heyecanlandı. Aynı gün çalışmaya başladım. Yaklaşık iki ay boyunca bu parçayla uyuyup uyandım. Evdekilerin halini siz düşünün. Sonuç olarak teslim ettim ve yarışmayı üçüncülükle kazandım. We Are Psychedelic Remixes EP şu an Nano Records tarafından release edildi Beatport’tan indirebilir ya da SoundCloud’dan dinleyebilirsiniz.

Incredible Science, Killerwatts'ın remix yarışmasında 3'üncülük aldı

“Bir süre daha müzikle kalacağım”

Biraz gelecek planlarından bahseder misin?

Bu süreçte harika insanlarla tanıştım. Şu an birçoğuyla birlikte ortak projeler yürütmeye başladık. Sanırım bir süre daha müzikle kalacağım sonrasında bu boyuttan temelli gitmeyi planlıyorum.

Incredible Science projesini Soundcloud, Facebook, Youtube ve Instagram üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Killerwatts – We Are Psychedelic Remixes EP [Nano Records] şuan tüm dijital platformlarda.

Ülkemizde psy-trance müziği ile uğraşan diğer sanatçıları da merak ediyorsanız Türkiye’nin psy-trance DJ ve prodüktörleri derlemesine bakabilirsiniz.