İşini bırakıp gezgin hayata geçen birçok hikâye okuduk ama yine de tanık olmayı seviyoruz. Bizleri heyecanlandırıyor, belki bize ilham veriyor, belki de sadece kıskandırıyor. Herkesin bu haberlere tepkisi artık çok farklı olabiliyor. O zaman size bir tane daha örnek verelim: Rich East ve en iyi arkadaşı Willow.

2015’ten beri Avustralya yollarında olan bu ikili evleri olarak adlandırdıkları karavanlarında yaşıyorlar. Uçsuz bucaksız yollarda geziyorlar, doğanın keyfini çıkartıyorlar… Maceralarını kendi internet siteleri üzerinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşıyorlar.

Tamam, kabul ediyorum. Biraz kıskanmış olabilirim. Kedileri ile seyahat eden insanlar gördüm ama Fındık ile benim böyle bir şey gerçekleştirmem imkânsız. Araçlardan ve seyahat etmekten çok hoşlanmıyor. Ayrıca kediler çok fazla kaçamak yapabiliyorlar. Hep merak etmişimdir, kedisi ile yolculuk edenler onların kaybolmaması veya başına bir iş gelmemesi için nasıl bir yol izliyorlar diye. Rich buna bir çözüm üretmiş. Willow’ın sürekli taktığı tasmasında bir tane iz sürücü varmış. Kötü bir fikir değil gibi!

Biliyorum, çocuğun isminin “Rich” olması, “Herhalde çok parası var, böyle rahat geziyor” diye düşündürtmüyor değil. Kim çocuğuna Rich koyar ki! Alınma Rick, sadece espri yapıyorum. Lakin Rich East evi dahil her şeyini satıp yollara çıkmış. Kendine tamamen yeni bir yol çizmiş. Yeni, huzurlu ve eminim bol maceralı…

İkilinin maceralarını Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

İnternet sitesi: vancatmeow.com

Sizler tarafından desteklenmek, kaliteli içerikler üretebilmemiz için bizlere daha büyük olanaklar tanıyor. Lütfen bizi destekleyin!