Abur cubur çok sık tüketen biri değilim. Olmayınca çok aramıyorum ama tıkınmayı da çok sevdiğim için sürekli bir şeyler yemek yerine ufak tefek atıştırmalıkların olması iyi oluyor. Çoğu insan bu tarz bir ürünün tadını oduna (odun tadı nasıl oluyorsa artık) benzetse de ben pirinç patlaklarını seviyorum. Rice Up, “Eat Smart” sloganı ile Brown Rice Cakes isminde 7 farklı pirinç patlağına sahip.

Sunflower Seeds ile 7 Super Seeds çeşitlerini denedim. Bu tarz tatları sevdiğim için benim hoşuma gitti. Çok açlık hissettiğimde ama aslında aç olmadığım obur zamanlarda bir tane tıkınmak beni tatmin ediyor. Size bir öneri: pirinç patlaklarını pekmeze banarak yemek de çok lezzeti. En azından benim için. Bunun dışında paketlemesi ne yazık ki 5 numaralı plastik olarak geçiyor. Plastik kodları ve anlamlarını merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz. Daha iyi bir paketlemesi olsa daha çok tercih edebilirdim.

5 numara: Otomotiv, tekstil ve gıda paketlemesine kadar geniş bir kullanım yelpazesi olan bu polimer ise propilenden üretiliyor. Bu kapları tekrar kullanabilirsiniz. Polipropilen, esnediğinde bile dayanıklıdıdır. Yüksek erime noktası sayesinde bulaşık makinesinde yıkanabilir, mikrodalgada kullanılabilir. PP de geri dönüştürülebilir. Bu da 5 numara olarak bilinir.

İçindekiler:

Brown Rice Cakes Sunflower Seed içeriğinde yüzde 92 oranında kahverengi tam tahıl pirince sahip. Yüzde 5 de ayçiçeği tohumları ve siyah pirinç var. Vegan olan bu ürün her bir dilim için sadece 26 kaloriye sahip. Yağ oranı da yüzde 3’ten düşük. Yapay renklendirici veya tatlandırıcı yok. Katkı maddesi yok. Gluten, soya, susam, fıstık ve yumurta da yok.

Fiyat:

Fiyatı bir tık pahalı. 7.90 ile 10 lira arasında değişebiliyor. Carrefoursa’dan 7.90’a almıştım ama bazı internet siteleri de satabiliyor. Tek seferde bitirmediğim için bir haftalık tıkınma ihtiyacımın bir kısmını karşılayabiliyor. Sık sık olmasa da arada alıyorum.

İnternet sitesi: rice-up.zone

Ürünlerle ilgili yaptığımız içerik detaylarına ürün incelemeleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.