Vegan ürünler arasında en çok tercih ettiğim markalardan biri de Everfresh Sade Tofu. Daha doğrusu bu markanın tofu serisinden herhangi biri. Özellikle menemen ve tostlarda kullanıyorum. Diğer peynir alternatiflerine göre bunu alma eğilimim daha yüksek oluyor. Çünkü bir kere tofu daha uzun süre gidiyor ve tofu bittikten sonra kavanozu da saklayıp, başka amaçlar için kullanabiliyorum.

Kavanozların raf ömrü bir yıl; serin ve Güneş görmeyen yerde saklayabilirsiniz. Açtıktan sonra da beş gün içinde tüketilmeli. Kavanoza içme suyu ilave ederek buzdolabında saklayabilirsiniz. Kavanozlar 300 gram olarak satılıyor.

İçindekiler:

Everfresh, tofularında hiçbir katkı ve koruyucu maddesi kullanmıyor. Peki ya soya? GDO’suz yerli soya fasulyesinden yapılıyor. Bunun dışında tuz ve su var içinde.

Hazırlanışı:

Tofunun kendinin bir tadı yok. Bunu çeşitli baharatlarla harmanlayarak ve üzerine zeytinyağı ekleyerek kahvaltıda peynir çeşidir olarak kullanabilirsiniz. Omlet ve menemen gibi tariflere tofu kullanmak çok lezzet katıyor.

Ayrıca internet sitelerindeki şu öneriler de size fikir sağlayabilir:

  • Çocuklar için meyve ve sebzeli tofu püresi elde edebilirsiniz.
  • Küp şeklindeki parçalarla veya rendeleyerek çorba ve sulu yemeklerde
  • Ufalayarak eya rendeleyerek sandiviç ve salatalarda
  • Eritilmiş çikolata veya kakao ile karıştırıp biraz tatlandırıcı ilavesiyle çikolata-kremalı pasta yapımında
  • Dilimler halinde ızgara veya barbekü sosunda bekletip mangal eşliğinde
  • Kıyma yerine dolmalarda veya peynir yerine börekler
  • Ekmek kırıntıları, doğranmış soğan ve sevilen baharatlarla püre haline getirerek burgerlerde kullanabilirsiniz.

Fiyat:

Everfresh Sade Tofu 300 gramlık bir kavanozu 10,5 TL. Bence diğerlerine göre fiyatı uygun. Büyük marketlerden veya online alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

İnternet sitesi: everfreshgida.com