Halara #TakeItEasy sloganı ile sürdürülebilir yaşam değerlerine de hassasiyet gösteren bir aktif giyim markası olmayı hedefliyor.

Aktivite yaparken uygun bir şeyler giyinmek yaptığımız uğraşın daha rahat geçmesini sağlayabiliyor. Mesela, juggling’te yeni bir hareket öğrenmeye çalışırken oyuncaklar kıyafetlere takılabiliyor. En azından hareketi oturtana kadar oyuncağın akışını bozmayacak şeyler giymek benim için daha iyi. Aktif giyim de işte bu noktada bizler için kurtarıcı oluyor. Bedeninizi rahatça sarıp sizi sıkmıyor. Aslında anlayacağınız bu tarz kıyafetler sporcuların performansını arttırmaya yönelik özel tasarlanıyorlar.

Gelelim Latince’de “Take it easy” anlamına gelen Halara’ya… Marka oldukça kaliteli ve şık spor giyim ürünlerini halarafriends.com üzerinden satıyor. İsimlerinin anlamı pek bir güzel. Hayatı çok ciddiye almamak ve küçük şeylerden mutlu olmak gerektiğini hatırlatmak için böyle bir kelimeyi seçmişler. Gerçekten çok tatlı. Fiyatları aslında uygun ama kur yüzünden bizleri pek mutlu etmeyebilir. Bununla birlikte fiyat konusunda da insanları güldüren bir çizgide ilerlemek istediklerini belirtiyorlar.

Oldukça esnek ve yüksek kalitede

Halara, naylon, pamuk ve sentetik fiber materyallerinden ürünlerini tasarlıyor. Bütün ürünler nefes alabilen, oldukça esnek ve yüksek kalitede üretiliyor. Ürüne dokunduğunuzda kaliteli olduğunu gerçekten anlıyorsunuz. Yurtdışından gelmesine rağmen oldukça hızlı ve sorunsuz geldi.

Halara sürdürülebilirlik için neler yapıyor?

Peki sürdürülebilirlik için ne yapıyorlar? Moda sektörünün pek de sürdürülebilir olmadığının farkında olduklarını dile getiriyorlar. Bunun yanında çalışanları ve müşterileri için ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çeşitli girişimlerde de bulunduklarını ekliyorlar.

  • Fast fashion yani hızlı modanın yıpratıcılığın bilincindeler ve uzun süre kullanılabilecek yüksek kalitede tekstil ürünlerini tercih ediyorlar. Biliyorsunuz artık erken yırtılan, bozulan ürünler yapılıyor ki insanlar tekrardan satın alsın ama Halara görüldüğü gibi bunun tam tersi bir misyon ile ilerliyor.
  • Etik çalışma koşullarının oluşması için çaba gösteriyorlar.
  • Gelecek için de, organik ve geri dönüştürülebilir tekstil ürünlerini bünyelerine katmak için çalışıyorlar.

Umuyorum çalışmalarını aynı samimiyetle devam ettirebilirler. Benzer hassasiyetlerin ülkemizdeki markalar için de geçerli olmasını diliyorum. Ürünle ilgili daha sonra birkaç video paylaşacağım, Instagram hesabım üzerinden bunlara ulaşabileceksiniz. O zaman keyifli zamanlar size!