Gün geçmiyor ki bir Elon Musk haberi, bizi bir kere daha şaşırtmasın. Kendisi imkânsız gibi gözüken hedefleri gerçekleştirmeyi seviyor. Ee ne de olsa yapabilecek gücü var. Bu sefer de kafasında, Ay’da EDM festivali yapmayı planlıyor.

Ay’da EDM festivali risklerinin ve maliyetinin farkında olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk bu projeyi yardım işi olarak adlandırıyor. Tabii bir festival yapılıyorsa organizasyonun shuttle da ayarlaması gerekiyor. Dünya’dan Ay’a ve geriye ulaşım olacağını belirten Musk espri yapmayı da ihmal etmiyor: “EDCLV (1) otobüs servislerinden daha iyi olacak.”

Peki, isteyenler böyle bir müzik festivaline nasıl katılabilecekler? Maliyeti ne olacak? VIP deneyim isteyenler sadece bir tane Model 3 veya Y Tesla aracı satın almak zorundalar. Bizler de artık livestream olarak izleriz.

Şu an line-up üzerine çalışıyorlar. Elon Musk, EDM müziğinin en iyi isimlerinin olacağını vaat ediyor. Aynı zamanda etkinliği, şu an üzerine çalıştığı en son parçalarıyla hazırlayacağı bir saatlik set ile kapatmayı planladığını da belirtti.

Elon Musk ilk parçasını yayınladı

Dört ay önce Elon Musk, kendi SoundCloud hesabında Don’t Doubt ur Vive isimli parçasını Emo G Records etiketi ile paylaşmıştı. Paylaştığı parça içindeki sözler ise şu şekilde: “Don’t doubt your vibe / Because it’s true / Don’t doubt your vibe / Because it’s you” (Hislerinden şüphe etme / Çünkü o doğru / Hislerinden şüphe etme / Çünkü o sensin)”

Anlaşılan Elon Musk’ın diğer işlerine koşturmaktan sözlere pek vakti kalmamış.

Ay’da partilemek için henüz bir festival rehberimiz olmasa da gezegenimiz üzerinde yapılan festival meraklıları için bir festival rehberi hazırlamıştık. Biz yine bildiğimiz yoldan devam edelim, Ay’da EDM festivali de eksik kalsın.

(1) Electric Daisy Carnival Las Vegaas

Kaynak: The Faces of EDM