Top 5 listemin ilk konuğu, darkwave’in yerli sultanı Bewitched As Dark oldu. 100’e yakın şarkısından sadece en iyi 5 taneyi seçmek biraz zor olsa da, yine de oldukça keyifli bir liste oldu bana göre.

Listeye geçmeden önce Bewitched As Dark kimdir?

B.A.D Bendis Morpheus’un tek kişilik Darkwave / EBM projesidir.

Yaklaşık 10 yıldır sürdürdüğü müzik hayatında, 12 tane albüm çıkardı.

Yurtiçinde ve yurtdışında pek çok projeye katıldı.

Mersin’de yaşıyor.

5. Bewitched As Dark – Eflüv

https://www.youtube.com/watch?v=JFtjy0ydjEY

Sanırım biraz alışılmışın dışında bir B.A.D şarkısı olsa da, ben Eflüv‘ü pek seviyorum. Biraz kaotik bir dinginliği betimliyor sanki melodiler. Ayrıca melodilerin ana hattını oluşturan oryantal ve orta doğu ezgileri parçaya ustaca işlenmiş diye düşünüyorum.

4. Bewitched As Dark – The Soul In Kabbalah

Kabala’ya olan özel ilgimden midir bilinmez, The Soul In Kabbalah‘da sevdiğim bir diğer B.A.D şarkısı. Bendis’in özellikle bu şarkıda vokalini pek beğeniyorum. Bence sesini daha çok duymalıyız!

3. Bewitched As Dark – Neon Black

Sanırım Bewitched As Dark denince akla ilk gelen şarkılardan biri Neon Black. Açık konuşmak gerekirse ben de kendisini ilk bu şarkı ile tanıdım. Şarkı bir çok projede yer aldığı için B.A.D denince akla ilk olarak gelmesi çok normal.

2. Bewitched As Dark – Dead Love

Esasen bu şarkı benim 1 numaram. Lakin birazdan açıklayacağım durumdan dolayı 2 numaraya almış bulunmaktayım.

1. Bewitched As Dark – Explosion

Çiçeği burnunda bir B.A.D şarkısı olduğu için 1. sırayı kendisine veriyorum. Sinestezimi en çok tetikleyen şarkılardan biri olma özelliği kendisinde şuan. Bir yandan çılgınca dans edebileceğiniz, bir yandan da kendi içinize toslayıp mental birlikteliklere koşabileceğiniz muazzam bir B.A.D şarkısı!

BONUS: ELZ AND THE CULT – Gremlins (feat. Bewitched As Dark)