Aralıksız saatlerce ağladığınızı hatırlıyor musunuz hiç? Gerçekten can sıkıcı bir durum. Bu sadece insana özgü bir tepki değil. Hayvanlar da acı çekiyor, duygusallaşabiliyor. Aynı bu bebek fil gibi… Her hayvan hisli birer canlı. Ne üzücüdür ki annesi reddettiği için bu bebek fil beş saat boyunca ağlamış.

Hayvanların hâlâ hissiz olduğunu düşünüyor musunuz? O zaman gerçekten yürek parçalayan bu örneğe bakabilirsiniz. Olay, Çin’in Rongcheng ilçesindeki Shendiaoshan Yaban Hayvanı Tabiatı’nda geçiyor. Anne fil bebek file saldırıp, onu reddediyor. Bunun üzerine bebek fil de beş saat boyunca ağlıyor.

“Ay, ne kötü anne bu!” düşüncelerine hemen kapılmayın çünkü annenin böyle bir tepki vermesinin nedeni ise içinde bulunduğu kapalı ortam. Bir zindana bizleri de kapatsalar sanırım benzer çeşitli çıldırmalar yaşayabiliriz.

Yaban hayatında bir filin doğum süreci topluluk olayıdır. Birçok fil doğduktan sonra bebeğe yardım eder ve bakımını yapar. Doğum süreci anne için son derece acı vericidir. Topluluk bundan dolayı doğum sürecine ve sonrasına yardım eder. Bir fil için tek başına doğum yapmak gerçekten zorlayıcı bir durumdur.

Hayvanat bahçesi (zindanı) çalışanları ise genç filin bakımının yapıldığını ve daha iyi olduğunu söylüyorlar. Ancak olaydan sonra anne depresyona girip, kısa bir süre yemeği reddetmiş.

Filler gerçekten duygusal canlılar. Ölen bir arkadaşı veya aile üyesi için acılar çekebilir. Sadece filler değil tabii diğer birçok canlı da acıyı hissedebiliyor. Canım bebek fil!

Kaynak: Truth Theory