İş yerindesiniz ve rahatlamak için sadece 5 dakikanız mı var? Ya da evden çalışıyorsunuz hızlıca kafanızı dağıtabileceğiniz yöntemler mi arıyorsunuz? Belki de günlük 5 dakika ayırarak yoga pratiği yapmak ya da dilinizi geliştirmek istiyorsunuz. İşte bu farklı amaçlara hizmet eden 5 dakikalık molalar için 5 uygulama.

1) 5 Minute Yoga (Android, iOS)

Bu uygulamadaki egzersizler genel olarak başlangıç seviyesindeki kişiler için hazırlanmış. Bu şekilde sabahları 5 dakikada ayılabilir, kısa molalarınızda bedeninizi çalıştırabilirsiniz. Ayrıca yatmadan önce bedeninize rahatlatmak için de kullanabileceğiniz güzel bir uygulama. Uygulamayı indirmek ücretsiz ama premium özellikler de sunuyor.

5 dakika Molalar için 5 uygulama

2) 5 Minute Crossword Puzzles/ Little Crossword Puzzles(Android, iOS)

Bu uygulama ile bulmacalar çözerek beyin egzersizi yapabilirsiniz. Kahve molası için ideal olabilecek bir uygulama. Uygulama her ne kadar ücretsiz bulmacalar içerse de, ek bulmacaları olmak için ücret ödemenizi talep ediyor.

3) Five Minute Journal (Android, iOS)

Bir deftere düşüncelerinizi dökmek zor mu geliyor? Elinize bir parça kağıt alıp yazmaya başlamak için bile fazla mı üşengeçsiniz? İşte sizin için mükemmel bir platform. Uygulama içerisinde notlar alabilir, çeşitli ilham verici sözlere ulaşabilir ve haftalık görevlere katılabilirsiniz. Bu uygulamanın tek kötü yönü, fiyatının 18.99 TL ve yalnızca İngilizce meditasyonlara sahip olması.

4) 5 Minute Meditation (Android, iOS)

5 dakika Molalar için 5 uygulama

Bu uygulama size 5 dakikalık çeşitli meditasyonlar sunuyor. Kafanızı dağıtmak ya da akşamları uykudan önce günün yorgunluğunu zihninizden atmak için güzel bir uygulama. 5 Minute Meditation uygulaması içerisinde ücretsiz meditasyonlar bulunsa da ücret karşılığında daha fazla meditasyona ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın Serenity: Guided Meditation&Mindfulness (Android, iOS) adlı başka bir uygulaması da mevcut.

5) Castbox (Android, iOS)

Bu uygulama ile çeşitli podcast’lere ve her dilde içeriğe ulaşabilirsiniz. Kısa hikâyeler dinleyebilir, Zen modu ile zihninizi rahatlatabilirsiniz. Ayrıca dil öğrenmenize yardımcı olacak içeriklere de ulaşabilirsiniz. Uygulama ücretsiz ama ücretli imkânlar da sunuyor.

Seyahat ederken, uykudan önce, uyandıktan sonra ya da çalışma molalarınızda kullanabileceğiniz bu uygulamalar yapmak istediğiniz birçok şeyi sizin için kolaylaştırıyor. Ayrıca bu uygulamaları her zaman kullanabilirsiniz. Bu 5 dakikalık molalar için 5 uygulama ile artık yalnızken sıkılmayacaksınız. Yeni hobi edinmek, yoga ve meditasyon pratikleri yapmak, yeni bir dil öğrenmek herkes için artık çok kolay!

Daha fazla oku: Cep telefonunuza indirebileceğiniz dünyanın en iyi yoga uygulamaları