NutrAmor Omletlik Karışım Ürün İncelemesi ⋆ We are the Hippies
close
Ürün İncelemeVeganizm

NutrAmor Omletlik Karışım Ürün İncelemesi

NutrAmor Omletlik Karışım Ürün İncelemesi

NutrAmor Omletlik Karışım ürünü ile bildiğimiz omlet görünümü elde edebiliyorsunuz. Birkaç ay önce denemek için ilk kez bir adet edindim. Sonuç için “Eh” diyebilirim.

Gelen ürünün içerisinde beş adet farklı paket var. Tamamen toz şekilde geliyor. Açıkçası böyle bir şey beklemiyordum. Kafamda hiç böyle canlanmamıştı.

Detaya girmeden önce kargo süreci ile ilgili yaşadığım sorundan da bahsetmek istiyorum. Vegan ürünler satan online bir alışveriş sitesinden satın aldım. Kargo ne yazık ki açık geldi. Ben de durumu ilettim. Onlar da tekrardan bir ürün yollamak istediklerini söylediler. İkinci seferde, kargo şirketi tarafından aranıp, ürünün zarar gördüğünü ve tozların hep dışarı çıktığını, istersem geri gönderebileceklerini söylediler. Ben de geri göndermelerini rica ettim ve tekrardan satıcıya ulaşıp bu sorunun tekrar olduğunu ilettim. Ürünün elime ulaşıp ulaşmaması çok önemli değil ama birileri sanırım açıp içinde ne var diye bakıyor. Kargo firması bu toz halinde olan şeyin ne olduğuna anlam veremeyip kontrol etmek istiyor. Kontrol edin ama para ile satın aldığım bir şeye neden zarar veriyorsunuz ki?

NutrAmor Omletlik Karışım Ürün İncelemesi

Gelen paket içinde beş adet farklı paket olduğunu söylemiştim. Bu paketleri tek seferde de kullanabilirsiniz ya da ikiye bölüp de… İlk denememi, annemin önceden hazırladığı domates biber sosları ile denedim. Çok memnun kalmadım. Hamur tadı yoğunluktaydı. Daha sonra, içine farklı malzemeler daha katıp tekrar denedim. Bu sefer tadını biraz sevmiştim.

Bir paket toza, altı kaşık su katıyorsunuz. Duruma göre fazla da katabilirsiniz. Soğuk su ile karışan bu toz hamur gibi bir şeye dönüşüyor. Tadı da hamur gibi zaten. Tavada pişirdiğiniz sebzelerin son aşamasında bu omletvari şeyi de ekliyorsunuz. Bir iki dakika sonra yemeğiniz hazır oluyor. Kahvaltılar için fena değil ama sürekli tüketebileceğim bir ürün değil.

İçindekiler:

Mısır nişastası, kıvam artırıcılar: hidroksipropil metil selüloz (E464) ve karboksi metil selüloz (E466), renklendirici: beta karoten. Ayrıca fenilalanin içeriyor. Gluten-free bir ürün. Buğday ve kazein içermiyor. Şekersiz. Aspartam içermiyor.

Fiyat:

15 ile 20 lira arasında değişen bir fiyatı var. Satan yerlerin fiyat politikalarına göre fiyatları değişebiliyor. Maliyetini bilemiyorum ama bence bir tık pahalı gibi.

Şimdiye kadar market reyonlarında hiç karşılaşmadım. Online vegan alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz ama dediğim gibi kargo iki kere sorunlu geldi. Bir daha alırsam başka bir yerden almayı denerim ama çok da aradığım bir ürün değil.

İnternet sitesi: www.nutramor.com.tr/

Ürünlerle ilgili yaptığımız içerik detaylarına ürün incelemeleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Sizler tarafından desteklenmek, kaliteli içerikler üretebilmemiz için bizlere daha büyük olanaklar tanıyor. Lütfen bizi destekleyin!

Review overview

Doğa-Dostu 5
Paketleme 3
Kullanım Kolaylığı 9
Fiyat 5.5
Bulunabilirlik 5

Summary

5.5 Puan Ne yazık ki paketleme ile sınıfta kalıyor. Dışı karton bir kutu olsa da içinde beş ayrı plastik paketleme var. Ayrı ayrı yapmaktansa tek bir paket içine koysalarmış en azından. Bu paketleme sorunu da fazlasıyla plastik atık ürettiriyor. Kullanımı kolay ürün. Fiyatı için pek bir yorum yapamıyorum. Çok da ucuz bir ürün değil. Ne yazık ki sadece online marketlerde bulabiliyorsunuz.

Yeşim Özbirinci

Yazar Yeşim Özbirinci

Yazar. Gezgin. Maceracı. Vegan. Psy DJane. Fire Performer. ☮ Fakir ama kültürlü.

Bir Yorum Bırak