Çok mu canın sıkkın? Kavga mı ettin? Birilerini boğmak mı istiyorsun? Nefretle mi doldun? Öfkeyi mi hissediyorsun? Sık sık nefes alıp veriyorsun. Buradan hissedebiliyorum. Gözlerin kıpkırmızı olmuş. Öfkeden kuduruyorsun. Ama şu an çok doğru yerdesin! Şimdi beynindeki her şeyi sil. İçindeki öfkeyi kusacaksın. Tüm olumsuz enerjiyi terle dışarı atacağız.

Gerekli malzemeleri söylüyorum:
• Bir adet depresif insan
• İsteğe bağlı birkaç arkadaş
• Bir şişe tekila
• Enerji dolu dans müzikleri
• Boş bir alan
• İyi ses veren hoparlörler

En sevdiğiniz müzikleri, müzik çalarınıza koyun ama şöyle iyi ses gitsin kulaklarınıza ki başka hiçbir şey duymayın. Her şeyden önce birkaç shut keyfinizi yerinize getirir. Ama sınırı aşmayın yoksa kötü şeyleri kusuyoruz diye tüm midenizi kusarsınız ve tüm olay sapa sarar. Sınırda olmak ve hoş yapmak kendimizi önemli. İsterseniz birkaç arkadaşla kızlar gecesi ya da erkekler gecesi şeklinde bir etkinlik yapabilirsiniz. Dışarılarda para harcamaya da gerek yok. Ama tek takılmak istiyorsanız kulaklığınızı takın, tekilaların ardından dans etmeye başlayın. Deli gibi… Zıpla… Oturmak yok, kaldır o koca kıçını. Evet, kafaları sallıyoruz. Kollar da bir yandan. Çok güzel!

Enerjiyi boşalt

Bugünlerde her şey sizin için zor olmalı. Neden biraz deşarj olmayasınız ki. Vücudumuzun yapısı inanılmaz. Parmaklarımız… Ayaklarımız… Her hücreden kuvvetli enerjiler geçiyor. Aralarından kötülerini ayırmak lazım. Bunu ellerimizle tutup yapamayacağımıza göre çılgınca şeyler yaparak sinirimizi boşaltabiliriz. Sadece içimizdeki enerji harcamamız gerek. Bu sadece bir tanesi.

Emin olun kendinize geleceksiniz. Karma enerjiyle kaplı yapınızdan kafanızdaki birçok şeyi sallarken, oynarken atacaksınız. İnsan kötü enerjisini boşalttıkça yerini iyi şeyler dolduracak. Umudu hissedeceksiniz. En son temiz bir ruhla hiçbir şeyi düşünmeden mışıl mışıl uyursunuz artık. “Bu mu yok edecek?!” demeyin. Herkesin kendisine göre büyük problemleri var. Sürekli bunları kafaya takarak yaşayamazsınız. Bunlar hep sizinle var olacaktır. Mutlu olmak da sizin elinizde. Sizi üzmelerine izin vermeyin. Ve böyle ufak şeyler gücünüzü toplamanıza yardımcı olacak. Güvenin bana. Şimdi sesi açma zamanı.

Gazeversite, 02.08.2010 – Yeşim Özbirinci