Adventures Overland şirketi, Hindistan’ın en büyük ikinci şehri olan Delhi’den İngiltere’nin başkenti Londra’ya 70 günde sizi otobüsle götürmeyi teklif ediyor. Delhi’den Londra’ya otobüs ile gitmeye ne dersiniz?

London Bus to London, 1950’ler ve 1960’larda dünyayı dolaşan Hippie Trail otobüslerinden esinlenerek, modifiye edilmiş lüks bir otobüste 20 yolcu taşıyacak.

Otobüs, 70 günlük bir süre boyunca 18 ülkeyi geçecek. Yolcular Çin Seddi’nde yürüyüş yapabilecekler. Moskova ve Prag gibi tarihi şehirleri dolaşacaklar.

Kapakta gördüğünüz çizim de Adventures Overland’ın bir otobüsünün nasıl görünebileceğini gösteriyor.

Adventures Overland, hevesli gezgin Tushar Agarwal ve Sanjay Madan tarafından kuruldu. Agarwal, CNN Travel‘e fikrin 2010 yılında Londra’dan Delhi’ye tek başına yaptığı macera dolu yolculuktan ilham aldığını söylüyor.

Agarwal, “Bu kara yolcuklarını deneyimlemek isteyen ama araba kullanmak istemeyen pek çok insan, gezgin var” diyor. “Böylece insanların rahatça oturabileceği ve uzun mesafeli yolculuklara çıkabileceği bir otobüsü bir araya getirme fikrini ortaya çıkardık. Londra’ya giden otobüs fikri de bu şekilde doğdu.”

Sanjay Madan ve Tushar Agarwal
Sanjay Madan ve Tushar Agarwal

Kovid kısıtlamalarını bekliyorlar

İlk otobüs macerası 2021 yılında gerçekleşecek. Şimdilik kovid kısıtlamaları bekleniyor.

Bu yolculuğu yapmak için en iyi zamanın da nisan ve haziran ayları olduğunu söylüyorlar çünkü hava Hindistan’dan Myanmar’a yolculuğa başlamak ve Çin ile Kırgızistan’ın yüksek dağlarını geçmek için en elverişli olduğu zaman.

Ayrıca bu yolcuğunun ucuz olmadığını da ekliyorlar. Yaklaşık 20 bin dolara mal olacağını söylüyorlar. Eğer bu size fazla geldiyse yolculuğun dört ayağından birini yapmayı da tercih edebilirsiniz.

Londra’dan da yolculuk olacak

Delhi’den Londra’ya gittiği gibi aynı şekilde Londra’dan Delhi’ye de yolculuklar olacak. Otobüs Londra’ya ulaştığında yolcular hava yolu ile geri dönecek ve araç yeni 20 yolcu grubu ile dönüş yolculuğuna başlayacak.

Fikri duyurduklarından beri ekip dünyanın dört bir yanındaki gezginlerden mesajlar alıyorlar. Şimdiye kadar 40 bin kişiden dönüş almışlar.

Bu maceranın hayat değiştiren, insanların her zaman hatırlayacağı ve sonsuza dek yaşatacağı bir yolculuk olduğunu dile getiriyorlar. Tabii 20 bin dolarınız varsa! Biz yine parasız ve ucuz seyahat etmenin yollarına bakalım.

Kaynak: CNN