Bilgiye erişim herkesin hakkı ve oysa bir kitap satın almak birçoğumuz için pahalı bir eylem olabiliyor. Bir de bunun yazar emeği kısmı var. Dışarıda harcadığımız onca fuzuli şeyleri de hesaba katarsak pahalı da olsa bir kitaba para vermek yazarın emeği için doğru bir hareket olacaktır. Bu hassasiyet çerçevesinde bazen paramız olmayabilir ve bilgiye ulaşmak isteyebiliriz bu noktada e-kitaplar alternatif olabilir.

Telefonunuz, tabletiniz veya özel okuma aletinizle (kindle gibi) inceleyebileceğiniz e-kitaplar özellikle seyahat sırasında birçok kitabı taşıma yükünden kurtarıyor. Böylelikle bir anda binlerce kitabı yanınızda götürebiliyorsunuz. Ayrıca basılı bir kitaba göre daha ucuzlar. Elbette matbû bir kitabın elle tutulur etkisi olmasa da pratik açıdan e-kitaplar daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Ben de elimdeki bazı e-kitapları sizlerle paylaşmak istedim. Eğer içinde yer almaması gerektiğini düşündüğünüz bir kitap varsa (telif açısından diyorum) lütfen mail atın bana. Okuduğunuz yazarları lütfen destekleyin sonrasında da. Tamamen iyi niyetle hazırlanmış bir kütüphanedir. Uygunsuz bir durum olursa iletişime geçin lütfen.

Yazar adı – kitap adı şeklinde sıraladığım kitaplar A-Z’ye klasörler içinde bulunuyor. Geneli pdf. İngilizce ve Türkçe olarak karışık. Unutmadan, yazarların ismini kısaltmadan ve kaç ismi varsa hepsini yazdım. Mesela; Dostoyevski’yi D klasöründe aramayın. İlk ismi Fyodor olduğundan F klasöründedir. Lakin siz şimdilik iki türlü de deneyin. Zilyon tane kitabı bir anda düzeltmek zor oluyor. Üşenmiş olup, tek isimle de bırakmış olabilirim. Ctrl+F yaparak istediğiniz kitabı; yazar ya da kitap adı şeklinde aratabilirsiniz.

E-kütüphaneye ulaşmak için lütfen tıklayınız.