Sarah Barbosa, Teksas’tan Massachusetts’e taşındığında yaban hayatı rehabilitasyonu işlerini bırakıp tamamen ailesine odaklanmak istiyordu. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra internet üzerindeki bir yardım içeriğini gördü. Birisi bir kuş yumurtası ile ilgili ilgili bir şeyler yazmıştı. İşte bebek güvercin Kevin’in hikâyesi!

Bir inşaat işçisi, başka birinin çatısında bazı çalışmalar yaparken, içinde yumurtalar olan bir kuş yuvasını bozabildi. Bunun üzerine kendini kötü hisseden ev sahibi de yardım almak için internette çare aradı.

Sarah, uzun zamandır hayvan rehabilitasyonu işinden kendini emekliye de ayırsa, bu duruma insan olarak kayıtsız kalamadı. Ve birkaç yumurtanın bakımının iyi olacağını düşündü. Kuluçka makinesi hazırlayarak, bu kişiye yardım edeceğini söyledi. Bunu üzerine kişi ile buluşarak yumurtaları aldı.

Küçük bir kutu içinde gelen yumurtalar küçüktü. Kuşlar, yumurtadan çıktıklarında güvercin oldukları anlaşıldı. Ne yazık ki bir tanesi hayata tutunamadı ama diğeri yaşamayı başardı.

Daha fazla oku: Bebek fil beş saat boyunca ağladı

İsmini Kevin koydukları güvercin, Sarah ve kocası’nın sabah kahvelerine eşlik ediyordu, TV izliyordu, çocukları ile zaman geçiriyordu. Ailenin kurtarılmış köpekleri bile Kevin’i seviyordu.

Bebek güvercin Kevin büyüdü tabii ve Barbosa ailesinin bir ferdi oldu. “Kevin hiçbir yere gitmiyor. Biz ona aşığız” diyor Barbosa. “Bizi bu kadar çok seveceğini tahmin etmiyorduk.”

Şu an Kevin, uçmayı öğreniyor ve inişlerine çalışıyor. Ayrıca Sarah ile bahçede takılmayı seviyor.

Kevin, biz de seni çok sevdik!

Kaynak: The Dodo