Brezilya’nın amazon ormanlarında yetişen Ayahuasca bitkisi her zaman merak konusu olmuştur. Tarih boyunca çeşitli amaçlarla kullanılan bu bitkinin şifasından ve farkındalığından herkes yararlanmak istemiştir. Ayrıca birçok sanatçı Ayahuasca’nın etkisi altındayken çalışmalarını yapmış ve bilim insanları da araştırmalarında yer vermiş.

Cambridge Üniversitesi’ndeki bir araştırmacı, Brezilya’nın amazon ormanlarında yetişen Ayahuasca bitkisi üzerine bazı araştırmalar yapmış. Bu çalışmalarda ünlü Şaman Yaminahua José Choro ise ona eşlik etmiş. Bu ikili, araştırmanın bir parçası olarak ayahuasca’yı deneyimlemişler. Daha sonra yaptıkları paylaşımlarda, Şaman  Yaminahua José Choro, ayahuasca’nın etkisi altındayken karşılaştığı görselleri, günümüz modern sinemasına benzetmiş. Ayahuasca deneyimini amazon yerlilerinin sineması olarak yorumlamış ve bu spritüel deneyime “Cinema of the Jungle” (Ormanın Sineması) adını uygun görmüş.

Ayahuasca’dan ilham alan sanatçılara dair internet üzerinden topladığımız görsel arşiv aşağıdadır:

1. Renegade aka Blueberry

2. Song of the Amazon

3. Within the Mystery

4. Calling the Others

5. Ayahuasca Serpents

6. Shipibo Fire

7. Jurema Jurney

Bu yazı tamamıyla açıklama, bilgilendirme amacıyla orijinal kaynağından çevrilerek hazırlanmıştır. Yazarın ve sitenin hiçbir suretle teşvik etme, özendirme amacı yoktur. Uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak, tehlikeli ve kanunen yasaktır. Kesinlikle tüketilmemesini tavsiye ediyoruz.