Türkiye’nin toplama ilk psychedelic albümü yayınlandı! Eles Records’un sahibi Electic (Serkan Eles) “Turkish Psychedelic” adı altında topladığı bu albümde Türkiyeli psychedelic prodüktörlerin track’lerine yer verdi. 

Electic, “Bu albümü hazırlarken birçok farklı niyetle hazırladım diyebilirim. Öncelikli amacım prodüksiyon yapan Türkiyeli artistleri bir araya getirmekti. Ayrıca daha önce yapılmamış bir albüm hazırlamak beni heyecanlandıran sebeplerden. Bunun yanın sıra prodüksiyon yapan arkadaşlarımı bir araya getirerek onları biraz daha motive etmek istedim.” şeklinde açıklama yaparak “Artistler albümde bir araya gelerek birbirlerindeki eksikleri ya da olumlu tarafları görebilir, aynı zamanda bundan faydalanabilir, birbirlerini promo edebilirler diye düşündüm” ifadesini de ekledi.

Dört ay içerisinde artistlerle iletişime geçip parçaları toplayan Electic, bu albümün öneminin daha önce böyle bir albümün yapılmamış olduğunun altını çizdi. “Bildiğim kadarıyla Türkiyeli prodüktörlerin yer aldığı toplama bir albüm daha önce hazırlanmadı.” Albümde Türkiyeli Psychedelic Prodüksüyon yapan artistlerin neredeyse tamamı var. Bazı sebeplerden dolayı katılamayan 4-5 isim dışında albümde neredeyse tüm isimler mevcut. Bu isimler: Dr. Fugu, Zed Balloon, Gypsedelic’s, Psychologist, Aykaya, Drifter, Equnox, Electic, Diff Jung, Achaiah, Monorbital, Gpetto, Yamyam, Shunpo.

Hazırlarken tüm parçaların psychedelic ögeler taşıması, daha önce release edilmemiş olması benim için önemliydi diyen Electic, bu albümün diğer ve en önemli tarafının ise prodüktörlerin Türkiyeli olmasıydı.

Kapak için en doğru adres elbette ki Türkiye’de bu işi en başarılı şekilde yapan Hakan Hısım! Electic: “Albüm fikrini duyduğu zaman kendisinin de heyecanlandığını ve bu oluşuma dahil olmak istediğini söyledi. Kendisine beni kırmayıp desteklediği için teşekkür ederim. Zaten böyle bir albüme de Hakan Hısım yakışırdı” dedi.

Electic son olarak da “Bu albümde yer alan tüm prodüktör arkadaşlarıma destekleri için teşekkür ederim. Albüm kapağında da gördüğünüz gibi Vol.1 şeklinde yayınlıyoruz. Ümit ediyorum ki Vol.2-Vol.3 ve devamları da gelecek… Ayrıca vakit ayırıp bize bu röportajı hazırladığın ve desteklediğin için çok teşekkürler” dedi.

Albümü öncelikle Beatport üzerinden satın alabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda diğer dijital platformlar Spotify, iTunes, Apple Music gibi plaftormlara da yüklenebilir.