Hint Okyanusu’nun kıyısındaki, Hindistan’ın dördüncü eyaleti Goa, 70’lerden beri, buraya karayolu ile gelen hippilerin cenneti oldu. Henüz gitmedim ama duyduklarım ve anlatılanlar çerçevesinde Goa, dünyadan birçok insanın buluşma noktası ve kültür beşiğiydi. 1990’lardaki Goa’nın keyifli zamanları pek heybetliydi.

1976’dan beri full moon partileri Goa’da gerçekleşiyordu ve elektronik müzikler 80’lerin sonlarında bu partilere giden yolu bulmaya başladı. Goa Gil, Ray Castle, DJ Laurent gibi müzisyenler aracılığıyla partiler yeni bir anlayışa geçti. İnsanlar Goa’nın büyülü plaj ve ormanlarında saatlerce dans ederek psychedelic yolcuklar yapıyorlar. O zamanlar bugün bildiğimiz dj ve parti anlayışından daha uzakta bir dj tarzı vardı. Dj nerede oturuyorsa orada kendiliğinden bir parti başlayabilirdi. Stage yok, dj kabini yok, popüler dj’ler yok… Her şey tamamen müzik ve yaşananlara odaklanılıyordu. Fakat 90’lı yıllarda yeni müzik, yeni felsefe ve yeni renklerle yeni bir kültürün başlandığı görüldü.

Goa’nın bu zamanlarına dönmek ister miydiniz? Kaç senesinde Goa’ya gidebildiniz, sizin deneyimleriniz nasıldı? O zamanla bu zamanı kıyaslayanlar olabiliyor ve eski zamanın çok daha güzel olduğunu söylüyorlar. Peki sizce?

1990’lardaki Goa’nın eğlencesi, insanları nasıldı? Fotoğrafları büyük görmek için üzerine tıklayınız.

Kaynak: https://www.sociedelic.com/amazing-goa-in-the-90s-trip-through-the-time-machine/