Collective-Evolution internet sitesinde, Arjun Walia tarafından yazılan “5G Is The ‘Stupidest Idea In The History of The World’ – Washington State Biochemistry/Medical Science Prof” başlıklı yazısının çevirisidir. Gerçekten de 5G dünya tarihindeki en aptal fikir mi? Yazıyı okuduktan sonra düşüncelerinizi yorum olarak not düşmeyi unutmayın. Keyifli okumalar!

5G kablosuz teknoloji hizmetinin ortasındayız ve politikacılar henüz bunun güvenlik kaygılarını ele almadılar bile. Geçenlerde örnek olarak Kanada Başbakanı Justin Trudeau’yu kullandım ancak bu zaten dünya çapında oluyor. Bu, büyük şirketlerin politikaları tamamen nasıl kontrol ettiklerini gösteren birçok örnekten biriydi. Ayrıca geçenlerde Robert F. Kennedy’nin bunun nasıl gerçekleştiğini; bizi koruması ve bilgilendirmesi gereken hükûmetin, medyanın ve federal düzenleyici kurumlarımızın nasıl tamamen taviz verdiklerini açıkladım.

Videoda, kongreye en çok parayı sağladıkları için Big Pharma’yı örnek kullanıyor. Bu makalede ayrıca birçok sahtekarlık örneğini de anlatacağım böylece okuyucular neler olup bittiğini daha net bir şekilde anlayabilir ve gerçek kanıtları görebilirler.

Büyük bankaların finansal amirlerine köle olarak hareket eden politikacılar, efendilerinin iradesine, büyük şirketlere sadık kalıyorlar. Herhangi bir güvenlik testinden geçmeden ürün ve hizmetlerin onaylandığını ve uygulandığını görmeye devam ediyoruz. Bu büyük bir sorundur ve nöropsikiyatrik bozukluklar söz konusu olduğunda, çoklu hastalıklarda ve rahatsızlıklarda ciddi bir artış görmemizin ana nedenlerinden biridir. Journal of Chemical Neuroanatomy dergisinde yayınlanan “Mikrodalga frekansı elektromanyetik alanları (EMF’ler) yaygın bir nöropsikiyatrik etki yaratıyor” başlıklı çalışma açıkça bunu ortaya koyuyor. Bu çalışma, bu tür teknolojilerle ilgili birçok kaygı uyandıran hakemli çalışmalardan sadece biri.

5G dünya tarihindeki en aptal fikir mi?
5G kablosuz teknoloji hizmetinin ortasındayız ve politikacılar henüz bunun güvenlik kaygılarını ele almadılar bile. Fotoğraf: Rawpixel/Unsplash.

Bu kurumlarda, insanlığın iyiliği için hiç endişe duyan var mı? Eğer yoksa, neden hâlâ onları desteklemeye devam ediyoruz? Endişe olduğu yanılsaması altında olduğumuz için mi? Ve neden yozlaşmış politikacıları seçerek kendimizden güç kaybetmeye devam ediyoruz?

Her neyse, bu makalede, dikkatinizi Washington Eyalet Üniversitesi’nin (WSU) Biyokimya ve Temel Tıp Bilimleri Bölümü Onursal Profesörü ve doktoru, Dr Martin L. Pall’a dikkatinizi çekmek istiyorum.5G: AB, ABD ve Uluslararası Sağlık için büyük risk! Elektromanyetik Alan (EMF) Maruziyetinin Sebep Olduğu Sekiz Farklı Büyük Zarar Türleri ve Onlara Sebep Olan Mekanizmalar İçin Zorlayıcı Kanıtlar başlıklı raporundan alınmıştır.

Tek bir biyolojik güvenlik testi yapmadan on milyarlarca 5G anteni koymak, dünyada tarihindeki en aptalca fikir olmalı.

Bu bilimsel rapor, 5G teknolojisinin zararlı etkileriyle ilgili olarak halihazırda mevcut olan birçok bilimi kapsıyor. Eğer daha fazla bilgi arıyorsanız, insanlara Environmental Healt Trust‘ı (Çevre Sağlığı Güveni) önerebilirim çünkü burası, daha fazla bilime erişmenizi sağlayan harika bir kaynak.

Bu yeni bir bilgi değil. Yıllarca, 5G teknolojisi ile ilgili sağlık endişelerini kanıtlayan çok sayıda çalışma yayınlandı ve yüzlerce bilim insanı Birleşmiş Milletlere bu konuda dilekçe verdi. Bu girişimler, Columbia Üniverstesi, Fizyoloji ve Hücresel Biyofizik Anabilim Dalı’ndan Dr Marin Blank tarafından yapılan çalışmalar sonucunda başladı.

Bize zarar veren bir şey yarattık ve kontrolden çıkıyor. Edison’un ampulünden önce çevremizde çok az elektromanyetik radyasyon vardı. Günümüzdeki seviyeler, doğal arkaplan seviyelerinden çok daha fazla ve bu radyasyonu yayan tüm yeni cihazlar nedeniyle hızla büyüyor. Açıkça söylemek gerekirse, vücudumuzdaki canlı hücrelere zarar veriyorlar ve çoğumuzu erken öldürüyorlar.

Ona göre, kablosuz radyasyon ile ilgili genel olarak:

Tekrar ediyorum, bu teknolojilerin güvenlik testi yapılmadan piyasaya sürülmesi akla sığmıyor! Bunun olmasına nasıl izin verilir? Melese şu ki, eğer güvenlik testi yapıldıysa, zaten herhangi bir değişiklik yapılmayacaktı ve bu şirketlerin bu teknolojileri kullanmasına ve müşterilerinin beğenisine sunulmasına izin verilecekti.

5G dünya tarihindeki en aptal fikir mi?
Bu yeni bir bilgi değil. Yıllarca, 5G teknolojisi ile ilgili sağlık endişelerini kanıtlayan çok sayıda çalışma yayınlandı ve yüzlerce bilim insanı Birleşmiş Milletlere bu konuda dilekçe verdi. Fotoğraf: Jantine Doornbos/Unsplash.

Bu makalenin Dr Phall’in çalışmaları ile ilgili olduğunu görünce, neden 5G teknolojisi ile ilgilenmemiz gerektiği konusunda ayrıntılı bir ders görüyorum. Bazı insanların, bunun “sahte bilim” olduğuna inanması korkutucu. Sadece şaşırtıcı değil, aynı zamanda oldukça endişe verici.

NIH’in sponsorluğunda yapılan ve ABD CDC’nin ve diğer bazı organizasyonların ortaklaşa düzenlediği “Binalarda Sağlık Yuvarlak Masa Toplantısı” sırasında, Washington Eyalet Üniversitesi’nden (WSU) Dr Martin Pall, “5G’nin son derece delice” olduğu sonucuna vardı. Bu kısa sunumda Dr Pall, popülasyonun maruz kaldığı mevcut 2G/3G/4G radyasyonunun bilimsel olarak doğurganlık, uykusuzluk, yorgunluk, depresyon, anksiyete, hayvanların beyin yapısındaki ana değişiklikler, hücresel DNA’da hasar, oksidatif stres, hormonal bozulma, kanser ve çok daha fazlası ile bağlantılı olduğunu doğruladı. Dr Pall, cep telefonları, wifi yönlendiricileri, cep telefonu antenleri ve diğer kablosuz teknolojiler tarafından yayılan elektro dumanın insan hücrelerini nasıl etkilediğinin mekanizmalarını kısaca açıkladı.

Ne yapabilirsin? Korkmak zorunda değiliz

Bir yandan not etmek gerekirse, bu bilgilerin çoğu korkutucu bir tepki yaratabilir ve bu çok normal. Cehaletimizin bir sonucu olarak Dünya, bu gibi önemli bilimsel bulguları görmezden gelmemizin bir sonucunda bu karmaşaya kapıldı. Bu yol boyunca devam edersek, hastalık oranları artmaya devam edecektir. Farkındalık çok önemli ve bu konuda basitçe bilgilendirmek doğru yönde atılmış büyük bir adımdır.

Peki, ne yapabilirsin? EMF koruyucu kıyafetleri ve yatak takım takımlarını satın alabilir veya evinizi EMF koruyucu boya ile bile boyayabilirsiniz. Kullanmadığınızda bilgisayarınızı fişten çekebilir, cep telefonunu kapatabilir ve uyuymadan önce tüm elektronik cihazlarınızı fişten çekebilirsiniz. Herhangi bir kablosuz bağlantıdan çok daha hızlı olan kablolu bir internet bağlantınız olabilir. Sağlıklı bir yaşam tarzı yaşabilir ve size yardımcı olmak için zihin-vücut geliştirme tekniklerini kullanabilirsiniz.