Veggy Vegan Köfte Karışımı (Bezelye Proteinli) Ürün İncelemesi
close
Ürün İncelemeVeganizm

Veggy Vegan Köfte Karışımı (Bezelye Proteinli) Ürün İncelemesi

Veggy Vegan Köfte Karışımı (Bezelye Proteinli) Ürün İncelemesi

Veggy Vegan Köfte Karışımı (Bezelye Proteinli) kıyması ile sadece su ekleyerek vegan köfte hazırlayabilirsiniz. Yapılışı çok basit. Hızlıca bir şeyler hazırlamak istiyorsanız güzel bir seçenek olabilir.

Su eklendiğinde 200 gram olan harç, pişirmeye hazır olduğunda 500 grama çıkıyor. Birkaç kişiye rahatlıkla yetebilir. Ben, üç pişirmede bolca tükettim. Tek başına tüketimde bu sayı 4-5 de olabilir (en azından kendi adıma).

Salata, pilav, makarna gibi öğünlerin yanında lezzetli oluyor. Pişirdikten sonraki sahip olduğu kuruluğu sarımsaklı domates sosu ile yumuşatabilirsiniz. Pişirme konusunda şöyle bir şey önerebilirim. Bu tarz sebze köftelerini ne zaman yassı şekilde pişirmeye kalksam çoğunlukla parçalanıyor. Sanırım top şeklinde kızarmış yağa koymak bunu önleyebiliyor. Ya da ben, sadece bu şekilde becerebiliyorum. Ayrıca suyunu ekledikten sonra soğuması 15 dakika da geçebilir. Ben hepsini tek seferde hazırlayıp, buzdolabına koydum. Yemek istedikçe çıkarıp, kızarttım.

Veggy Vegan Köfte Karışımı (Bezelye Proteinli) Ürün İncelemesi

İçindekiler:

Granül bezelye proteni (yüzde 46), yulaf, galeta unu, kurutulmuş soğan, çiya tohumu, pirinç unu, kurutulmuş bitki karışımı, kurutulmuş sarımsak, tuz. Alerjen olarak gluten içeriyor. Koruyucu içermiyor.

Granül bezelye proteni menşe ülkesi Fransa imiş.

Hazırlanışı:

Tavada:
Veggy Vegan Köfte Karışımı’nı çukur bir kapta 300 ml (1,5 bardak) su ekleyerek kaşıkla hafifçe karıştırın. 15 dakika kadar soğumaya bırakın. Soğuğan harcı iyice yoğurun. Köftelerinizi istediğiniz boyutta şekillendirin. Yapışmaz tavaya yağ ekleyerek orta ateşle kızartın.

Fırında:
Veggy Vegan Köfte Karışımı’nı çukur bir kafta 250 ml (1 + 1/4 su bardağı) sıcak su ve 5 çorba kaşığı sıvı yağ ekleyerek hafifçe karıştırın. 15 dakika kadar soğumaya bırakın. Soğuyunca harcı iyice yoğurun. Köftelerinizi istediğiniz boyutlarda şekillendirin. Fırın kağıdı üzerinde dizdiğiniz köfteleri, 180 derece fırında bir kez ters-düz ederek pişirin.

Fiyat:

Online vegan alışveriş sitelerinden birinden 21,50 liraya aldım. Piyasadaki diğer benzer ürünlerin de (Ikea’da yer alan İsveç marka vegan köftesinin 1 kilosu 40 liraydı, köfte şeklinde hazırdı) fiyatları üç aşağı beş yukarı aynı olsa da bu ürün için bana biraz pahalı geldi. İndirimlerin olduğu vakit arada yine de alınabilir.

Yukarıda dediğim gibi indirim zamanlarını yakalarsam arada tercih edebilirim. Zaten yağ içinde kızartılan şeyleri canım çektikçe arada tüketmeye çalışıyorum.

İnternet sitesi: veggy.com.tr

Review overview

Doğa-Dostu 8
Paketleme 6
Kullanım Kolaylığı 9
Fiyat 5
Bulunabilirlik 7

Summary

7 Puan İçeriği açısından temiz bir gıda olsa da paketlem açısından kendilerini daha da geliştirmeleri geliyor. Evet, paketleri dikkat çeken ve kendini aldıran tasarımdalar ama paketlemelerin ekoloik olup, olmadığı konusunda bir bilgi yok. Dış kartonun içinde kıymanın içinde olduğu bir adet daha ambalaj bulunuyor. Kullanımı ve hazırlanışı gayet basit. Bu açıdan bize vakit kazandırıyor. Pratik bir tercih olabilir. Ne yazık ki Veggy'nin ürünlerini her büyük markette bulamıyorsunuz. Bulsanız da her ürünü olmayabiliyor. İnternetten ise kolayca edinebilirsiniz.

Yeşim Özbirinci

Yazar Yeşim Özbirinci

Yazar. Gezgin. Maceracı. Vegan. Psy DJane. Fire Performer. ☮ Fakir ama kültürlü.

Bir Yorum Bırak