Dün çok yorgun olup erken yatmama rağmen yine yine ve yine geç kalkmayı başarabildim! Bu yetenek, bana has bir şey olsa gerek. Her sabah kalktığımda, saate baktığım andan sonra dönüp, yandaki duvara kafam patlayıncaya kadar vurmak istiyorum. Patlasın kafam, kan olsun duvar. Şiddet dolmuşum evde otura otura.

Tabii ikinci delirmeyi odanın dağınık olduğunu fark edince yaşıyorum. Normalde temizlik manyağı değilim ama bazen bir şey oluyor ve dağınıklık, pislik batıyor. O an ne yapıyorsam bırakıp etrafı topluyorum. Neyse bu dağınıklığı fark edince gidip o duvarın aynı yerine gene kafamı patlatmak istiyorum. Kan olsun her yer… Kopan parçalar dolsun…

Pek de korkunç değilmiş…

Bugün gerginlik, anlaşılan şiddet hakimliği var üstümde. Sanırım bunun üstüne iyi bir gerilim filmi gider düşüncesi ile A Nightmare on Elm Street (Elm Sokağında Kâbus) serisini indirdim. Memlekete gittiğimde bol bol boş olacağım; bir günü Elm Sokağı’nda Kâbus günü yapacağım. Küçüklüğümde hemen hemen herkes “Çok korkunç bir film izleme” diyordu. O dönem TV’de seri olarak yayınlanıyordu. Bir tanesini izlemiştim. Dedikleri kadar ürküten bir film değildi aslında ama diğerlerini de izlemek gerek.

Kıyaslamak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama klasik, eski tip korku filmlerini daha çok seviyorum. Bu açıdan birçok korku filmden daha başarılı olacağını düşünüyorum. Yeni dönem korku filmleri daha çok işkenceye dayalı; virüslü insanlar, teknolojinin çıldırması falan. Sanırım günümüz korku filmlerinde gerçekliği yakalamaya çalışıyorlar. İzleyiciye gerçek hayatta da olabileceği düşüncesini hatırlatarak gerilmesini istiyorlar. Örneğin; Saw serisi. Böyle bir psikopat gerçek hayatta da neden olmasın! Eskilerden bir film olan Scream de gerçek hayatta olabilecek bir şey. Nihayetinde korku filmi uzmanı değilim.

Bir dipnot eklemek gerekirse Johnny Depp de bu serinin başında rol almış. Günümüzün en popüler isimlerinden Depp, o filmde kendini kanıtlamaya çalışan bir çaylak.

One, two, freddy’s coming for you.
Three, four, better lock your door.
Five, six, grab a crucifix.
Seven, eight, better stay up late.
Nine, ten, never… never…