Çok okuyan mı çok gezen mi sorusunun cevabını Goodwin ailesi gerçekleştirdikleri dünya turu ile cevaplıyor. Bu gezgin aile, seyahatin çocukların eğitimi için en iyi yol olduğunu düşünüyor.

Ailenin babası Aamion Goodwin, Ortodoks geleneklerine uymayan şekilde yetiştirilmişti. Babasının modern toplumun kısıtlamalarını reddetmesinin bir meyvesi olan Aamion, çocukluğunun çoğunu Fiji, Avustralya ve Kauai arasında zıplayarak geçirdi. Artık kendisi de bir baba olan Aamion, karısı Daize ile birlikte dünyadaki kültürlere olan aşkını, küçük çocukları Given ve True’ya aktarıyorlar.

Bu ailenin macerasını ve dünyaya bakış açılarını aynı zamanda filmleştirmişler. Given ismiyle seyirciye sunulan bu film, Goodwins’in bir yıl boyunca Hawaii’den Avustralya’ya, Nepal’den Peru’ya yolcuklarını izliyor. Sinema açısından etkileyici kareler mevcut. Filmde tüm bu süreci altı yaşındaki Given’dan dinliyoruz.

Bu gezgin aile, dünya turunun çocukların eğitimi için en iyi yol olduğunu düşünüyor

Filmin yönetmeni Jess Bianchi verdiği bir röportajda “Filmin insanlara yaşamlarında engel olan her şeyden kopmalarına ilham vermesini umuyorum” diye demeç vermiş.

Belki birçoğumuz kendimizi birçok açıdan Goodwin ailesi kadar cesaretli göremeyecek ama bu gezgin aile yine de ilham alınması gereken birçok alt başlık bizlere gösteriyor. Nerede nasıl olursa olsun yaşayarak öğrenmenin önemini bizlere sunuyor. Dünyayı gezemesek de çocuklarımıza daha değerli şeyler verebilir, gösterebiliriz.

Filmi satın almak veya kiralayarak izlemek isteyenler giventhemovie.com internet sitesini ziyaret edebilirler.