İstanbul‘da gezip görülecek yer bitmez. Sürekli size yeni keşifler sunan bir derya gibi. İstanbul müzeleri bizim için çok keyifliydi. İnsanın İstanbul’da kısa vakti de olsa kısa süre içine çok yer sığdırmak istiyor. Biz de iki günü, ziyaret ettiğimiz diğer yerlerin yanına aşağıdaki İstanbul müzeleri ile doldurduk.

İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi

Gülhane Parkı’nda konumlanan bu müze büyükçe bir yapı içinde. Müze kartı geçerli. Giriş beş lira. Bu müze beklenenden beni daha çok etkiledi.

Galata Mevlevihanesi

İstanbul, Beyoğlu, Tünel tarafında olan bu müzede, Mevlevilik hakkında birçok bilgiye ve görsele ulaşabiliyorsunuz. O gün gittiğimizde belgesel çekimi olduğu için üst katı gezemedik. Müze kartı geçerli. Ney sesleri eşliğinde müzeyi geziyorsunuz.

Arkeoloji Müzeleri

Arkeoloji müzeleri her zaman favorim olmuştur. İnsan zaman tüneline girmiş gibi hissediyor. Gülhane’deki Arkeoloji Müzeleri çok büyük. Birkaç kez gidildikten sonra insan ancak hazmeder. Ayrıca biz gittiğimiz gün caz konseri hazırlığı vardı. O ambiyans içinde konseri dinlemek inanılmaz olurdu. Müze kartı geçerli. Ücret 10 lira. Pazartesi kapalı.