Koskaca uzun bir aradan sonra merhaba!

Aradan bir sene geçmiş. Hiçbir içerik girmemişim. Nerede o eski blogger’lar… Ah! Sosyal medya kullanımının artması ile birlikte blogger devri de evrim sürecine girdi.

Blogger’lar büyüdü. İşleri başlarını aştı. Meydanlar boş kaldı. Derken aradan geçen zamanı yeni yüz ile yakalayayım dedi. Bir sene boyunca çok şey oldu tabii ama yeni dönemde neler değişti ve neler paylaşacağım bahsetmek istiyorum.

İki senedir hayvansal ürün tüketmeden hayatıma sağlıklı ve huzurlu şekilde devam ediyorum. Çanakkale, Küçükkuyu’ya Dedetepe Ekolojik Yaşam Çiftliği’ne taşındım. Ara ara geziyorum ve ilk yurtdışı deneyimimi Gambiya ile yaşadım. Kışı Kazdağlarında bir köyde, taş evde geçiriyorum ve yeni şeyler öğreniyorum. Ekmek yapmayı öğrendim. Sobada yemek pişiriyorum. Son zamanlardaki en büyük hobim sobaya odun atmak. Saatlerce küçük dal parçalarını yakabilirim gibi. Resmen meditasyona sokuyor beni. Cısşrt çıt çıt yanma sesi ve ateşin görüntüsü ile stand by moduna geçiyorum.

Kış uzun zaman sonra ilk defa Kazdağlarında çetin geçti. Hiç soğuk insanı değilim ama bu sefer kar yağışı ile çok eğlendim. Çılgınlar gibi rüzgâr esiyor.

Hello Malatya ne var ne yok orda?

Soba yakmanın püf noktalarını keşfederken survival skill* kasıyorum. Badem sütü yapıp, temiz gıdalarla yemek yapıyorum. Bir yandan tabii internet projelerine de devam ediyorum. İnsan bu huzura alışınca şehir daha da karmaşık sürüyor.

Kış için bol bol odun toparladım. Zeytin bölgesi olduğu için kurumuş zeytin dallarını etrafta bulmak olağan. Evin yanında bir zeytin ağacı vardı. Kanser olmuş. Dikkatli bakınca farkı anlayabiliyorsunuz. “Bu dalları kesmezseniz ölür komple” dedi Üzeyir Amca. Kanserli kısımları kestik haliyle. “Kesilen dalları da hemen yakın” dedi.

Hello Malatya ne var ne yok orda?
Kanserli zeytin ağacı…

Yazılacak o kadar çok şey birikmiş ki yavaştan güzellikleri paylaşırım. Gezdiğim yerler, tecrübeler, denemeler yeni yayın döneminde bol bol paylaşılacak. Bu arada temasını kendim düzenlemeye çalıştığım için öğrenerek yol alıyorum. Eksikler, hatalar görürseniz lütfen bildirin. Erkenden müdahale edip, iyileştireyim.

Blog postlarından önce fotoğraflarımı görmek isterseniz Instagram hesabımdan: @yejades takip edebilirsiniz beni.