Film yapımcısı Alice Stein, Dirty Kids diye nitelendireceği gençlerle 2012 yılında tanıştı. 70’lerin başından beri karşıkültür toplulukları her sene geçici olarak belirli yerlerde Rainbow Gathering (Gökkuşağı Buluşması) adı altında toplanıyorlar.

Barış, sevgi ve saygı ilkeleri etrafında organize olan Rainbow Gatherings, kapitalizme ütopik bir alternatif şeklinde konumlanıyor. Bir ay boyunca gerçekleştirilen buluşmada elektrik, sıcak su ve dış dünyadan kimse ile iletişim yok! Herkese eşit davranılıyor. Rainbow Gatherings, sadece insan olarak kabul edileceğiniz dünyadaki az yerlerden biri.

Rainbow Gatherings’in kapıları her yaştan ve hayatın her kesimden insana açık. Alice, bir gün buluşmaya yakın bir yerde, Dirty Kids’lerin topluluk mutfağı için bir şeyler ararken tesadüf eseri bu gençlerle karşılaşması ile tanışıyor. ABD boyunca komünler arasında gidip gelen, birbirine sıkıca bağlı bu evsiz gençlerin cazibesi Alice’in dikkatini çekiyor.

Çoğu parçalanmış aileden kopup gelen Dirty Kids’ler çöpten yemek arıyorlar ve oldukça pisler… Fakat bu onlar için bir aile buluşması.

İki yıl boyunca Alice, Dirty Kids’ler ile ormanda yaşıyor ve her birinin nasıl mücadele ettiğini, hayatta kaldığını ve nasıl güçlü olduklarını belgeliyor. Son yıllarda bu buluşmalar gerçek komün ruhundan biraz uzaklaşsa da Alice, birliğin pozitif deneyimlerinin çok daha fazla olduğunu dile getiriyor.

Dirty Kid’in ne anlama geldiğini Alice’e sorduklarında şöyle cevaplıyor: “Büyük ihtimalle her biri farklı cevap verecektir. Sistemi takip etmiyorlar; onlar kaçaklar, kimsesizler, gökkuşağı çocuklarıdırlar ve trenlerde yaşayanlardır… Duş almak için her zaman bir yere ihtiyaçları yoktur fakat bir Dirty Kid kimsenin gerçekten umrunda olmadığı biridir.”