Demre‘nin çılgın otostop macerasının ardından Kaş’a, Ece’lerin evine varmıştık. Hava kararmıştı, saat geçti. Bir hayli yorgunduk da ama bu, şimdiden eğlenmemize bir engel olamazdı. k

Ece’lerin evi benim için güzel anılarla ve güzel insanlarla dolu. Ece’nin güzel enerjisi ve misafirperverliği sürekli pozitif olmanıza yetiyor zaten. Kaş’ta yaşayan, sevdiğim birkaç farklı arkadaşım daha var. Hep güzel insanlar yerleşmiş oraya sanki. Belki de bu yüzünden Kaş’ı ayrı bir seviyorum. Hep güzellikleri ile karşıladı beni.

Ece, her zaman size güzel enerjisi ile sarılan bir insan. Nasıl eğlenmesi gerektiğini biliyor ve her zaman bizi en iyi şekilde ağırladı. Yorgun argın sabahı bulduğumuzda bitmeyen enerjisi ile bize her daim kahvaltı hazırlıyordu. Tatlış bir de yavrusu var. Kartal, arada yanımıza gelip bizlerle dans eder sonra odasına gider ödevlerini yapar. Tayfun Abi var, Ece’nin manevi babası sayılır. Sıcak gülümsemesi ile sizinle sohbet eder. Bir de durmadan dans eden çılgın Karlos var. Enerjisi ile hepimizi ikiye katlıyor.

Kaş’ın suyu çok güzel. Bu sene Nisan başı gibi deniz sezonunu yine Kaş’ta açmıştım. En sonki ziyaretimde ise Hidayet Koyu‘na ilk defa gittim. Burasını işletme tamamen ele geçirmiş olsa da koyun güzelliğinin önüne geçememişler. Murat ile de Yeniköy‘de turlayıp; Doğa Park denilen şirin bir mekânda kahvaltı yaptık. Yukarılara çıktıkça hava serinliyordu ama manzara daha da güzelleşiyordu. Özellikle yukarıları, dağları bol bol gezmek gerek.

Genelde Gökseki tarafında durduğumuz için Akçagerme Plajı‘nı ya da evin diğer tarafından daha kısa mesafede inilen ve kayalıklardan girilen suyu tercih ettik. Kaş; Kaputaş, Patara gibi ünlü plajlara ev sahipliği yapıyor. Anlayacağınız gittiğinizde gezilecek birçok yeri var.

Kaş’ı seviyorum. Doğası ve küçük şehri ile beni gülümsetiyor. Tatil için ya da yaşamak için tercih edilebilecek yerlerden biri. Daha çok kere gidip, ziyaret edeceğim Kaş’ı. Her seferinde yeni bir yerlerini keşfedeceğim. Siz de yolunuzu buradan geçirin…

Yeniden Kaş'a doğru yolculuk... Canımsın Kaş
Kaş’ta yaşıyorsanız evinizin çok güzel manzarası olabilir.
Yeniden Kaş'a doğru yolculuk... Canımsın Kaş