1980’lerin popo sallatan gruplarından biri olan Soft Cell 2002 yılına kadar Marc Almond ve David Ball ile birlikte devam etti. Daha sonra Marc, solo olarak takılırken David’in ne yaptığını bilmiyorum.

İngiliz grubu olduklarından dinlerken hep takılıyorum o aksana. Zaten bir İngiliz konuşurken “Oha ne garip konuşuyorlar” derken; şarkı dinlerken de “Oha ne garip söylüyorlar” oluyor.

Soft Cell başarılı ve gerçekten iyi şarkılar yapmasına rağmen her şarkısını aslında sevemedim. Ama o şarkıları, top bilmem kaçıma giremese de, bazı şarkılarını bir o kadar çok seviyorum. Özellikle Tainted Love şarkısında bir taraflarım oynamadan duramaz ki bu şarkı birçok kişi tarafından coverlandı.

Çok uzun soluklu bir grup olmamasına rağmen, müzik ürettiği zaman içerisinde, liste başlarında yer almayı başarmış. Bu başarının çoğunu çok güzel sese sahip olan ve iyi müzik yapan Marc Almond’a borçlu olsa gerek. Tabii David Ball’ı da yok sayamayız. Aslında 80’ler popçularından demek ne kadar doğru olur bilemiyorum. Zaten şarkıların ritimlerinden içinde farklı şeyler de olduğu belli oluyor. Wiki amcaya göre Post-Punk, New Wave, Synthpop tarzını icra ediyorlar.

İlk albümlerindeki Tainted Love ile süper çıkış yapan Soft Cell ondan sonraki bir iki albümü benim pek hoşuma gitmedi ama daha sonraki yıllarda, tekrardan kulağıma hitap eden o sesi yakalamayı başarmış.