İntertte bir ürüne denk geldim ve hoşuma gitti. Güneş barınağı olarak isimlendirilen bir çeşit şemsiye olan bu ürün taşınabilir gölge imkânını bizlere sağlıyor.

Özellikle küçük çocuklu aileler, pikniğe veya sahil kenarına gittiklerinde bu ürünle bir nebze olsun çocuklarına konfor sağlayabilirler diye düşünüyorum. Kurulumu basit bu çadır, sizi kumdan ve Güneş ışığından koruyor. Kurmak için sadece açmanın yeterli olduğunu söylüyorlar. Bir şemsiye gibi açıp kapatmak kadar basit.

Üç özel duvarı ile dışarıdan içeriye yarım da olsa koruma sağlıyor. Ayrıca başkalarının gözünden biraz daha fazla sakınmak istiyorsanız mahremiyet de size sunuyor. İçinde yeterli boşluğu var diyorlar çünkü kamp sandalyeniz veya şezlongunuzla rahatça oturabiliyormuşsunuz.

Rüzârlı zamanlarda da uçaması için üç cep yamışlar. İçine kum veya taş koyabilirsiniz. Ayrıca kazık kullanmak isteyenler için de diğer aparatı da yanında geliyor. Tabii farklı markalarda her özellik olmayabilir.

Kapak fotoğrafında gördüğünüz güneş barınağı UPF 50+ güneş koruma derecesine sahip, yırtılmaz polyster kumaştan yapılmış.

Peki, akşam oluyor, artık eve gideceksiniz. Taşıması zor mu? Güneş barınağını tek bir hamle ile topluyor, kabına yerleştiriyorsunuz. Askısı ile birlikte kolayca omzunuzda taşıyorsunuz. Ağırlığı da ortalama 3 kilogram civarında.

Ürün çok bir detay olmuş. Eğer bu ürünü almak yerine kendiniz benzer bir sistem kurmak isterseniz bence o da basit. Bulduğunuz ağaçları direk yapıp, üstünü ve yanlarını bir bez ile kapattınız mı bir benzerini elde etmiş oluyorsunuz.

Kaynak: Fast Company

Daha fazla oku: Dünyanın ilk yüzen çadırı ile farklı bir maceraya hazır olun