FDA’nın 2018 yılında psilosibini (sihirli mantalar) “çığır açan” tedavi olarak tanımlamasını takiben ve 2019 yılında da Denver‘da bulunan psychedelic mantarların serbestleştirilmesi ile birlikte bir avuç girişimci, ilacını satabileceği serbest bir pazara hazırlanmaya çoktan başladı. Sihirli mantar burun spreyi ile birlikte TSSB (Travma Sonrası Stres Bozukluğu), depresyon ve anksiyete gibi hastalıkların üstesinden gelmeyi hedefliyorlar.

Oregon merkezli Silo Wellness şirketi, kontrollü, ölçülü dozlama ile kullanılabilen bir sihirli mantar burun spreyi geliştirdi. Silo Wllness’in kurucusu Mike Arnold “Ürünümüzü seviyorum ve ABD’de yasal olana kadar bekleyemiyorum” şeklinde açıklama yaptı.

Mantarların ABD’de federal kanunlarına göre yasadışı olmasından dolayı burun spreyi, sihirli mantarların serbest olduğu Jamaika’da geliştirildi. Mikro dozlama seanslarında gönüllülerin ifadelerini almadan önce araştırma ekip üyeleri burun spreyini kendilerinde test ettiler.

Silo Wellness’in kurucusu Mike Arnold, mikro dozlarda psyhedelic madde tüketme yöntemini ortaya koymadan önce yüksek profilli suçluları savunma avukatı olarak çalıştı. Arnold, Missouri’de tıbbi esrarın yasallaştırılmasından kısa bir süre önce de dikkatini psilosibine çevirdi.

“2018’in ilkbaharında bir doktor ile tanışana kadar, psilosibinin TSSB ve anksiyeteye tıbbi faydaları hakkında hiçbir fikrim yoktu” diyor. Bu doktor ile birlikte gerçekleştirdiği mantar deneyiminin ardından hayatı değişiyor ve bu şifayı amaca yönelik bir şirketle paylaşmak istiyor.

Özünde kenevir ve mantar bulunan bu burun spreyi, TSSB ve depresyon olmak üzere birçok fiziksel ve zihinsel durumun tedavisi için deneniyor.

Psilosibin burun spreyi doğrudan kan dolaşımına emiliyor. Doğrudan burun mukoz membranlarından geçerek karaciğere ulaşıyor ve orada metabolize ediliyor. Oral yöntemle alınmadığı için psilosibin hastada bulantı ve kusma gibi durumlar yaşatmıyor.

Yine de bununla birlikte burun spreyinin yüksek dozda alınmaması ve doktor kontrolünden çıkılmaması gerekiyor. Doktorunuza danışmadan da bu ilacı kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Deney aşamasındaki bu spreyi kullananlar üründen memnun kaldıklarını belirtiyorlar. Gönüllülerden Sven, ürünün yaklaşık 45 dakikada etki ettiğini söyledi. Dozlamadan sonra hissettiği ilk koku, tat ve histen de hoşlandığını belirtti.

Kaynak: Truth Theory

Sizler tarafından desteklenmek, kaliteli içerikler üretebilmemiz için bizlere daha büyük olanaklar tanıyor. Lütfen bizi destekleyin!