Fotoğrafçı Tanja Brandt‘ın baykuş dostu belli ki fırtınalı havaları çok seven bir canlı değil, fakat hava yağmurlu ya da güneşli olsun, bu inanılmaz baykuş bir kameraya nasıl poz vermesi gerektiğini çok iyi biliyor. Bu baykuşa hayran kalacaksınız.

Sanatçının dış çekimlerinden birinde, yağmur atıştırmaya başladı ve sevgili 1,5 yaşındaki baykuş Poldi turunca bir mantarın altına girerek kendini koruma altına aldı. Tam o anda, Brandt kamerası ile hazırdı ve bu samimi anı yakaladı.

Altı kız kardeşinin yanında bu fotojenik kuş; Uschi adında bir kar baykuşu, Poldi ile sokulup yatmayı seven bir köpek, Gandalf isminde beyaz yüzlü bir baykuş ve Phönix isminde bir harris şahini ile beraber takılıyor.

Brandt dostlarına duyduğu sevgiyi böyle açıklıyor: “Kameram ve hayvan dostlarım ile birlikte daima dışarıdayım. Birlikte yürüyoruz, eğleniyoruz, macera yaşıyoruz… Bazı fotoğraflar çekiyoruz ve dostlarım oynadıktan sonra işlerimize devam ediyoruz. Hayvan dostlarımı çok iyi tanıyorum ve onların ruh hallerini anlayabiliyorum. Dostlarımdan sadece biri ile dışarı çıkarsam, diğerleri de sabırsızlanıyorlar ve bizimle birlikte olmak istiyorlar. Birlikte çok eğleniyoruz. Hayvanların güzelliklerini, güçlerini, sadakatlerini, cesaretlerini ve dostluklarını seviyorum.”

29 Ekim 2015, Gaia Dergi