Yeni Koronavirüs birçok insanı eve kapattı. Evde oturmaya alışık olmayan insanlar ise şimdiden sıkılmaya başladı. Sosyal yaşantısı aktif olanlar ama herhangi bir nedenle çeşitli sanat merkezlerine gidemeyen sanat severler için birçok ünlü müze sanal turlar hazırladı.

Benim gibi serbest zamanlı çalışanlar için eve kapanma pek alışılmadık bir durum değil ama alışkın olmayanlar için kısa bir süre sonra can sıkıntıları başlayabilir.

“Eve kapandınız. Hem vakit bolluğundan hem de tüm evi dezenfekte etmek için güzelce temizlediniz. Dışarıda yemek yemekten bıkmıştınız. Şöyle mis kokan yemekler yaptınız. Kitap okudunuz. Netflix izlediniz. İnternette sörf yaptınız. Birkaç gün sonra yavaştan canınız sıkılmaya başladı” diyelim…

Tekrara binmeye başladı çünkü. Evde oturmaya da alışık değilsiniz. Dışarıda hava da güzel. Birçoğu “Ne de güzel piknik yapılır” derken siz de “Ne de güzel müze gezilir” dediniz ama evden çıkamıyorsunuz.

Merak etmeyin! Kültüre ve sanata hasret kaldıysanız dünyada birileri sizi de düşünüyor. Google Art & Culture eşliğinde, dünyanın dört bir yanındaki 500’den fazla müze ve galeri, sanal turlar ve çevrimiçi sergiler sunmak için bir araya geldi. Evet, oturduğunuz yerden eşsiz sanat eserlerinin keyfine varabilirsiniz.

Londra’daki British Müzesi’ne, Amsterdam’daki Van Gogh Müzesi’ne, New York City’deki Guggenheim’a ve kelimenin tam anlamıyla sanat, tarih ve bilim hakkında bilgi edinebileceğiniz yüzlerce yere tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Google Arts & Culture üzerinden bu müzelerin tamamına göz atabilirsiniz.

Size iyi sanal turlar!

Sizler tarafından desteklenmek, kaliteli içerikler üretebilmemiz için bizlere daha büyük olanaklar tanıyor. Lütfen bizi destekleyin!