DJ Ebru Al’ın uzun zamandır beklenen ilk albümü Green Tree Records aracılığı ile geçtiğimiz ay piyasaya çıktı. Illuminate ismi ile yayınlanan albümde birçok farklı sanatçının da track’lerini görebiliyoruz.

Bir yıl boyunca artistler, bu albüm için track’lerini hazırladılar. Ebru da yoğun ve titiz bir çalışma ile en güzel track’leri seçti. Bu albüm ile çoğu sanatçı, ilk track’lerini yayınlama fırsatı elde etti. Bu sayede, gizli kalmış yeteneklerin birbirinden güzel çalışmalarını dinleyebiliyoruz.

Ebru, Illuminate track’ini yıllar önce 90’lardaki Acid House Warehouse parti günlerinden aşırı sevdiği başka bir parçadan ilham alarak yaptı. Acid techhno sound’unu, psy-trance olarak değiştiriler. En son olarak da Bahar Canca’ın stüdyosunda, parçaya son nokta koyuldu ve yayınlandı. Aynı albümde Bahar Canca‘nın da Groove Me Up isimli track çalışması yer alıyor.

Albüm, birinci günden “en iyi 100 sıralamasına” 11’inci sıradan girdi. İkinci gün ise ikinci sıraya çıktı. Şu anda da günlerdir birinci sırada.

Albümdeki parçaları Beatport üzerinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

İlk albümü ve ilk parçası ile birinci sırayı yakalayan Ebru Al’a başarılarının devamını diliyoruz. Go girl!