Magic of the Chaos’un birinci yıl özel kutlaması “First Anniversary Experience“da Feral Serenity isimli sergisi ve büyülü evrenlere yolculuk tadını alabileceğimiz dekorlarıyla yeniden Cosmic Fusion ile buluşabileceğiz.

Cosmic Fusion nedir?

Cosmic Fusion Art, bizi, hayal ettiğimiz diyarlara götüren masalsı yolları, silik patikaları ve kaybolma deneyimlerimizi, psychedelic görsel dilin sihriyle ifade eden çok yönlü bir sanat kolektifidir. Eskiyen “Cosmos”u yenileyebilmek için “Chaos”tan pay alır ve onun her eylemi “Rüya Zamanını” geri getiren yaratıcılığa dayanır.

Logonuz oldukça minimal, bu neyi ifade ediyor?

Siyah dairesel yüzey, tüm yaratıcılıkların ve biçim kazanmamış potansiyellerin kaotik alanını sembolize ediyor. Bu alanın ortasında gördüğümüz insan figürü ise kaos alanını, yaratıcı bir dönüşüme uğratan, bizzat kendisi yeni olan ve eskimiş formları aşarak hali hazırda mevcut olmayana yönelme cesaretini gösteren sanatçıyı temsil ediyor. Çünkü o, başlangıcın alacakaranlığında kozmik birleşmeyi ve dönüşümü başaran büyücü şamanın ta kendisi, içimizde hâlâ gizlice taşıdığımız rüya zamanının kaşifi. O ilk “Trip Mimarı”.

Çok yönlü bir sanat kolektifi

Kuruluş sürecinizi ve neler yaptığınızı anlatır mısın?

Magic of the Chaos bünyesinde, öncelikle sahne tasarımı ve mapping alanlarında temelleri atılan Cosmic Fusion Art, kendilerini halihazırdaki ana akım ve alternatif sanat anlayışlarının dışında hisseden birkaç bağımsız sanatçı tarafından çok yönlü bir sanat platformu olarak kuruldu. Ekibe yeni sanatçıların da dahil olmasıyla süreç ivme kazandı ve Cosmic Fusion, organizasyonunu bizzat üstlendiği sergilerin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında davet edildiği çeşitli psychedelic parti ve etkinliklerde de yer aldı. Sahne tasarımı, mapping, resim, heykel, kolaj, fotoğraf, video art, enstelasyon ve daha birçok disiplinde çalışmalar üreten ekip, başka kolektiflerle birlikte ya da bağımsız hareket eden sanatçıların seçkin çalışmalarının bulunduğu sergiler ve festivaller organize ediyor.

Peki, gelecek dönemle ilgili neler planlıyorsunuz?

Öncelikle kendi içimizde sanatsal üretimi, özgür bir refleks haline getirerek yoğunlaştırmak ve yaratma eylemini kutsayan bir atmosfer oluşturmak istiyoruz. Bir süredir atölye olarak kullanabileceğimiz geniş bir mekân arayışı içindeyiz. İhtiyaç duyduğumuz bu tür çalışma mekânlarını hazırlamaya ek olarak, eserlerimizi görücüye çıkaracağımız çeşitli mecraları, sanatçılar arası irtibat ağlarını ve farklı birliktelikleri mümkün kılacak, uluslararası alandan birçok başarılı ismin de yer alacağı geniş kapsamlı sergiler ve buluşmalar düzenlemek gibi planlarımız var.

Facebook: facebook.com/CosmicFusionArt
Instagram: instagram.com/CosmicFusionArt
Birlikte hayal etmek, üretmek ve işbirliği için: cosmicfusionart@gmail.com