Plastik kullanımının azaltılması konusundaki farkındalık yayılırken, bazı insanların belki de doğru yöne biraz dürtülmeye ihtiyacı olabiliyor. Bundan yola çıkan East West süpermarketi de üzerinde utandırıcı yazılar yazan plastik torbalarını kullanıyor.

Kanada’nın Vancouver kentindeki bu süpermarket, plastik poşet kullanımları hakkında müşterilerinin düşünmelerini sağlamak için yenilikçi ve komik bir yola başvurmuş. Bu tek kullanımlık plastik poşetlerden almak isteyenler, utanç verici sloganları da taşımak zorundalar.

Tasarımcılar, “Into The Weird Adult Video Emporium” (Acayip Yetişkin Video Mağazasına Doğru), “The Colon Care Co-op” (Kolon Tedavisi Birlikteliği) gibi sloganlar ile etrafta dolaşırken kimsenin görülmek istemediğinden emin olmak istiyorlar.

Daha fazla oku: Bazı ülkelerdeki naylon poşet uygulamaları

Vancouver henüz tek kullanımlık plastik torbalara yasak koymadı. Bu komik sloganların yanı sıra market her bir poşet için ekstra beş sent de alıyor.

Global News‘e göre, bazı müşterilerin komiklik olsun diye bu poşetleri aldığını da marketin sahibi kabul ediyor. Bununla birlikte, poşetler, ihtiyaç duyulan bazı farkındalığı yayarken tek kullanımlık plastikler hakkında önemli konuşmaların da gerçekleşmesine teşvik etmeye yardımcı oluyor.

Siz, üzerinde utandırıcı yazılar yazan plastik torbalarını kullanır mıydınız?

Kaynak: Unilad