Magic Halloween Party’nin en çok eğlendiren isimlerinden Aslandj, yani Aslan Kurgun ile müzik hayatı hakkında sohbet ettik. Birçok tarzda yaptığı setler ile dans edenlere keyifli anlar yaşatan Aslan hepimizin bildiği Crystal Kids ve Eles Records’un da Resident DJ’leri arasında. 

Bize kendinden bahseder misin? Neler yaptın şimdiye kadar, şimdi neler yapıyorsun tam olarak?

Merhabalar, 1980 yılında Antalya’da doğdum ve halen burada yaşıyorum. Erken yaşlardan müziğe duyduğum merak ve tutku, beni 1997 yılında DJ setup’ın başına geçirdi. Antalya, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Türkiye’nin büyük şehirlerinde sayısız club, party ve festivale dahil oldum. 2009-2012 arası The House Cafe Antalya’da ve 2012-2015 yılları arası Up Shot Bar’da müzik direktörlüğü ve etkinlik organizatörlüğü yaptım ve bu yıllar arasında PLUS NINETY adı altında 100’ün üzerinde farklı DJ’i birçok farklı etkinlikte Antalya’daki dinleyicilerle buluşturduk. 2013 yılında Macaristan’da düzenlenen, Dünya’nın en büyük ve en prestijli festivalleri arasında, ön sıraları zorlayanlardan biri sayılan OZORA FESTIVAL – Pumpui Stage’de performans sergiledim. En son 2016 yılında ekip olarak Antalya’nın Manavgat / Oymapınar’da M.A.D Festival Promo Party‘i düzenledik.

Halen Antalya’da birçok farklı tarzda performanslar sergilemekte ve organizasyonlar düzenlemeye devam etmekteyim. Ayrıca dönem dönem bazı müzisyen dostlarımla canlı enstrümanlar eşliğinde DJ + live performanslar sergilemeye de devam ediyoruz. Bunların yanında Manchester merkezli Crystal Kids ve İstanbul çıkışlı Eles Records’da Resident DJ olarak yer almaktayım.

Aslandj: "Magic Halloween Party genel olarak çok keyifliydi..."

“Birçok farklı türde çalıyorum”

Aslandj maceran nasıl başladı? Ne çalışıyorsun bu proje altında?

Aslandj; çalmaya başladığım ilk yıllarda isim arayışındayken arkadaşlar arasında esprilerle başlayıp, bana da samimi geldiği için performans sergilerken kullandığım isim haline geldi ve halen devam ediyor. Genel olarak gittiğim mekâna ve organizasyon içeriğine göre birçok farklı türde çalıyorum. Son yıllarda ağırlıklı olarak downtempo, electronica, ethnic, world, deep house, melodic house, techno, progressive, psytech, dark progressive, zenonesque, progressive psy-trance ve psychedelic trance türevleri setler yapıyorum.

Aynı zamanda M.A.D Festival’in kurucususun. Tekrar yapmayı planlıyor musunuz?

Şu anda planlanmış bir durum bulunmamakta fakat uygun şartlar oluştuğunda tabii ki gerçekleştireceğiz.

“Magic Halloween Party” senin için nasıl geçti?

Magic Halloween Party genel olarak çok keyifliydi… Organizatör arkadaşlarımın ilgisi ve katılımcıların performansımızı beğenerek çoğunluğun çaldığımız açık sahneye toplaması, harika yorum ve geri dönüşler beni çok mutlu etti. Bazı aksaklıklar olmasına rağmen enerji hiç düşmeden hep beraberce aksamalar halledilip yolculuğa devam edildi. Herkes mutlu ve pozitifti. Devamında gerçekleştirilecek etkinliklerin daha da güzel olacağına eminim.

Aslandj: "Magic Halloween Party genel olarak çok keyifliydi..."

1 Aralık’ta Peyote Eskişehir’de

Türkiye’nin ilk online psy-trance kültür ve sanat dergisinde de yer almışsın. Biraz bundan bahseder misin bize?

Evet, bir dönem psychedelic müzik türlerinde yeni çıkan veya önümüzdeki aylarda çıkacak etkili albümlerle ilgili tanıtım yazıları hazırlıyor ve haklarında yorumlar yapıyordum.

İlerleyen zamanlardaki planların neler ve seni başka nerelerde dinleyebileceğiz?

İlerleyen zamanlarda müzik prodüksiyonu, canlı performanslar ve organizasyon konusunda oluşan planlar devam ediyor. Magic Halloween Party’den sonra şu an için görünen 9 Kasım’da Antalya Kaleiçi’nde ve 1 Aralık’ta da Peyote Eskişehir’de olacağım.

Takipçilerin seni nerelerden takip edebilirler?

www.soundcloud.com/aslandj1
www.instagram.com/aslandj
www.facebook.com/aslandj

We are the Hippies ailesine platformlarında bana da yer verdikleri için çok teşekkür ederim. Her zaman müzikle kalmanız dileğiyle…