Kimi bir yaşam şekline getirmiş kimi ise tatillerini değerlendirdiği bir hobi olarak görmüş. Nasıl konumlandırırsak konumlandıralım seyahat etmek kavramı, hayatımızın bir parçası olmuş her daim.

Bir yerlere gitmeye karar verdiğimizde, en hızlı şekilde internet araştırmasına başlıyoruz. En azından bir kısmımız. Çoğu zamanda bilgi sonsuzluğu ve kirliliği içerisinde kayboluyoruz. Bu da, saatlerimizi boşa akmasına sebep oluyor. İşte bu noktadan yola çıkılarak inşa edilmiş bir internet sitesi ve uygulaması var: Sygic Travel

Kişileştirilmiş yürüyüş ve seyahat rotalarını planlamamızı sağlayan bu altyapı ile zamandan tasarruf ediyoruz. Aynı zamanda bunları bilgisayar ortamında ve ya mobil uygulamada senkronize edebiliyoruz. Eğer Premium hesabın varsa kullanacağın haritaları çevrimdışı kaydederek internet bağlantının olmadığı yerlerde bile uygulamayı kullanabilirsin. Ayrıca sanal gerçeklik özelliği ile gezmek istediğin şehirleri 360° olarak keşfedebilirsin. Sygic Travel Türkçe dil desteği de sunuyor.

Tüm bunları merak ettiysen internet sitesini ziyaret edebilirsin veya Android ya da iOS uygulamasını indirebilirsin.

İki kişiye Sygic Travel premium üyeliği bedava

Nasıl planlama yaparım?

Sol üst köşede “yeni seyahat planla” tuşuna bastıktan sonra önümüze açılan sayfada, gideceğimiz yeri boşluğa yazıyoruz. Tarih, konaklama gibi bilgileri dolduruyoruz. Açılan haritanın sol tarafında ilginizi çekebilecek yerler bulunuyor. Bir yer ne kadar popülerse listenin daha ön sıralarında yer alıyor. Bu noktalardan birine tıklayıp, ziyaret etmek istedikleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Siz noktalar ekledikçe belirlediğiniz tarihler çerçevesinde size rota oluşturuyor. Kafanızda fikir oluşturmak ve planlamak açısından kolaylık sağlıyor bizlere. Eğer hoşunuza gittiyse üye olmayı ihmal etmeyin. Hatta üye olduktan sonra ve We are the Hippies Facebook sayfası üzerinde paylaşılacak yazının postunu herkese açık paylaştıktan sonra iki şanslı kişiye Premium hesabı vereceğiz. Paylaşım yapıldıktan iki gün sonra çekiliş son bulacak. Gelişmeleri kaçırmamak için sayfayı takibe almayı unutmayın.

Ben çoktan seyahat planlamalarıma başladım bile!

Paylaşım linki: facebook.com/wearethehippies/posts/1541546972532840